in

Facebook Messenger’da Sistem Emojilerini Kullanmak

Bilindiği gibi Facebook Messenger kendine has emoji yani konuşma ifadelerine sahip. Hem iOS hem de Android‘de uygulama sistemdeki varsayılan emojileri kendi emojileri ile otomatik olarak değiştiriyor. Emojiler başta aynıymış gibi görünseler de gönderildiklerinde farklı oldukları anlaşılıyorlar. Eğer bundan memnun değilseniz eski emojilerinizi kullanmanın bir yolu var.

Messenger’da Sistem Emojilerini Kullanmak

Bu aslında oldukça basit. Tek yapmanız gereken Facebook Messenger uygulamasının ayarlar menüsüne erişmek olacak. Şimdi bunun nasıl yapıldığını görelim. Ancak adımlar şimdilik yalnızca iOS sistemlerde çalışıyor. Umarız özellik yakında Android’e de kazandırılır.

ios 10 messenger ifade simgesi

  • iOS telefonunuzdan Messenger uygulamasını çalıştırın.
  • Ana ekrandaki alt menüden “Ben” başlıklı sekmeye dokunun.
  • İçeriden “Fotoğraflar, Videolar ve İfade Simgeleri” yazısını seçin.
  • Buradan “Messenger İfade Simgesi” isimli seçeneği kapalı konuma getirin.
  • Ardından uygulamadan çıkın ve tekrar çalıştırın. Uygulama çalıştığında konuşma emojilerinin sistem emojileri ile değiştirildiğini farkedeceksiniz.

ios 10 messenger ifade simgesi2

Facebook Messenger neredeyse her iki haftada bir güncelleniyor ve bu süreçte yeni fonksiyonlara ve hata düzeltmelerine sahip oluyor. Messenger emojilerini kapatma seçeneği de bu güncellemelerden biriyle iOS‘e eklenmişti. Umarız yakın zamanda Android‘e de gelir. Konu hakkında daha fazla yardım almak için akillitelefon.com/forum adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...