Kategoriler
Rehberler

iOS’de İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Açılır?

Apple hesap verilerini daha sıkı korumak isteyen kullanıcılar için yakın zaman önce İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması adında yeni bir güvenlik katmanını kullanıma sunmuştu. Eğer siz de bu hızlı değişen dijital dünyanın kurallarından kendinizi en iyi şekilde korumak istiyorsanız iOS cihazınızda İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması özelliğini devreye sokmak isteyebilirsiniz.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

Özellik devreye alındığında iCloud hesabınıza yalnızca tamamen güvendiğiniz cihazlar üzerinden erişebiliyorsunuz. Yani eğer biri şifrenizi çalmayı başarmış olsa bile hesabınıza erişim sağlayamıyor. Özellikle çok sayıda kişisel bilginin saklandığı iCloud için gerçekten iyi bir koruma olanağı sunuyor. Bu sistem aktifken iCloud hesabınızla ne zaman yeni bir iPhone ya da Mac’de oturum açmaya çalışırsanız, sadece hesap şifresini değil ek olarak güvenilir olarak seçtiğiniz cihazınıza gönderilen altı haneli kodu da girmeniz istenecek.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

Örneğin, farklı bir iPad‘den iCloud‘a giriş yapmak istediğinizde iPhone‘unuza gönderilen kodu ekrana girmeniz gerekiyor. Böylece hesabınız en iyi şekilde korunmuş oluyor. İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması şu anda en az iOS 9 uyumlu cihazlarda çalışabiliyor. Bu özelliğin ayrıca İki Adımlı Doğrulama özelliğinden farklı olduğunu belirttikten sonra şimdi izlenmesi gereken adımları sizler için sıralayalım:

  • iOS cihazınızın ana ekranından Ayarlar uygulamasını çalıştırın.
  • Listeyi aşağı kaydırarak iCloud isimli başlığına dokunun.
  • Sonraki sayfanın en üstünde görünen iCloud hesabınızı seçin.
  • Ardından Parola ve Güvenlik‘e dokunun.
  • Ekranın alt tarafında İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması özelliğini bulacaksınız.
İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması aktifkeştirildikten sonra artık iCloud hesabınız hiç olmadığı kadar güvenli bir şekilde korunacak. Eğer herhangi bir nedenden dolayı özelliği devre dışı bırakmak isterseniz izlemeniz gereken adımlar yine aynı olacak. Konu hakkında daha fazla sorunuz için bu sayfaya yorum bırakabilir veya akillitelefon.com/forum adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma