Kategoriler
Rehberler

iOS 10’da Dosyaları PDF’e Çevirme

Artık eskiden olduğu gibi iPhone‘da PDF dosyaları oluşturmak için çeşitli üçüncü parti uygulamalardan faydalanmanız gerekmiyor. 3D Touch özelliğini kullanarak iOS 10‘da telefonunuzdaki herhangi bir dosyayı PDF formatına dönüştürerek paylaşabilirsiniz. Şimdi dosyaları 3D Touch ile PDF’e çevirme konusunda izlenmesi gereken adımları görelim.

Dosyaları 3D Touch ile PDF’e Çevirme

3D Touch‘ın iOS ekosistemine kazandırmış olduğu fonksiyonellik şüphesiz büyük. Eğer bu teknolojiyi iOS 9‘da etkileyici bulduysanız iOS 10 ile çok daha iyi bir noktaya getirildiğini söyleyebiliriz. Özellik artık Bildirim Merkezi’nden Kamera uygulaması kısayoluna erişme ya da kilit ekranındaki bildirimleri kullanarak mesajlara yanıt verme gibi birçok pratik özelliği bünyesinde barındırıyor.

Şimdiyse daha farklı bir özellikten bahsedeceğiz. Bu fonksiyon iPhone 6S, 6S Plus, iPhone 7 ve 7 Plus ile gelen 3D Touch özelliğini kullanarak web sayfaları, fotoğraflar, uygulama dökümanları ya da diğer başka herhangi bir dosyayı PDF‘e dönüştürerek paylaşmanıza yarıyor. Eğer siz de bu özelliğin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız adımları basitçe sıraladık.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma
Dosyaları 3D Touch ile PDF'e Çevirme
  • Öncelikle dönüştürmek istediğiniz dosyayı seçerek iPhone ekranında karşınıza getirin.
  • Dosyayı seçtikten sonra sol alt köşede yer alan Paylaş butonuna dokunun.
  • Buton küçük bir pencere açacak. Buradan sağa kaydırarak Yazdır‘ı seçin.
  • Sonraki ekranda dosya önizlemesinin üzerine sertçe basılı tutun ve ekran hızlıca yanıp söndükten sonra son bir kez daha sertçe basın.
  • Ekranın sol alt köşesinde tekrar Paylaş butonunun çıktığını göreceksiniz. Şimdi bu butonu kullanarak dosyayı dilediğiniz noktaya PDF formatında iletebilirsiniz.
Dosyaları 3D Touch ile PDF'e Çevirme

iOS 10’da dosyaları 3D Touch ile PDF’e çevirme ve e-posta ya da iMessage gibi çeşitli platformlar üzerinden gönderme konusunda tüm bilinmesi gerekenler bunlardı. Eğer siz de bu yöntemi faydalı bulduysanız paylaşmayı unutmayın.