Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Video Kesme İşlemi Nasıl Yapılır?

Önceki iOS sürümlerinde olduğu gibi iOS 10‘da bizleri oldukça hızlı ve kullanışlı bir video kırpma aracı ile karşılıyor. Araç Fotoğraflar uygulamasına gömülü olarak bulunuyor ve iPhone ya da iPad üzerinden oynatılabilen her türlü videoyu düzenleme imkanı sunuyor. Peki iOS 10’da video kırpma işlemi nasıl yapılıyor?

iOS 10’da Video Kırpma

iOS 10’da video kırpma ya da video kesme işlemi adına değişen pek bir şey olmamış. Gerek özelliğe erişim gerekse kontrol tuşları her zamanki gibi pratik tutulmuş. Yine de gözden kaçabilecek detaylara karşı özelliği kullanmak için izlenmesi gereken adımları basitçe sıralayalım.

iOS 10'da Video Kırpma
  • iPad ya da iPhone’unuz üzerinden Fotoğraflar uygulamasını çalıştırın.
  • Ardından düzenlemek istediğiniz videoyu bularak üzerine 1 kez dokunun.
  • Ekranın alt bölümünde açılan menü tuşlarından sağdan ikinci tuşu seçin.
  • Düzenleme ekranının alt kısmında zıt yönlere bakan iki kırpma tuşu bulunacak. Bunların üzerine basılı tutup sürükleyerek videoyu dilediğiniz şekilde kırpabilirsiniz.
iOS 10'da Video Kırpma

Videonun istenmeyen yerlerini kırptıktan sonra tek yapmanız gereken Bitti butonunu kullanmak ve Yeni Klip Olarak Kaydet‘i seçmek olacak. iOS 10’da video kırpma özelliği hakkında bilinmesi gerekenler bunlardı. Konu hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı veya akillitelefon.com/forum adresimizi ziyaret ederek yardım almayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?