Kategoriler
Apps & Oyunlar

Spotify’da Müzik Kalitesini Artırmak

Popüler müzik akışı uygulaması Spotify’da müzik kalitesini arttırmak mümkün. Günümüzde artık müzik CD’si alma ya da iTunes gibi hizmetlerden albüm satın alma olayının bittiğini söylemek mümkün. MP3 çalarlar da ortadan kalktığı gibi kullanıcılar artık akıllı telefonlarına MP3 yükleyerek dinlemekle de uğraşmıyor. Çünkü Spotify, Deezer, Apple Music gibi müzik streaming uygulamaları ile internet bağlantısı olduğu sürece bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlardan milyonlarca şarkılık müzik kütüphanelerine erişilebiliyor, ücretli abonelik edinildiğinde çevrimdışı müzik dinleme özelliğinden de faydalanılabiliyor. Kullanıcılardan birçoğu farkında olmayabilir ancak Spotify’da kullanıcılara farklı müzik kalitelerinde ses dinleme olanağı sunulmakta. Spotify’da müzik kalitesini arttırmak için bu aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Spotify 100 milyon ücretli aboneye ulaştı - Webrazzi

Spotify’da Müzik Kalitesini Arttırmak

Spotify uygulaması müzik akışı için Ogg Vorbis formatında 3 farklı kalite seçeneği sunuyor. Mobilde normal kalitede akış 96 kbps. Masaüstü yazılımı ve web oynatıcısında standart kalite ile mobildeki yüksek kalite 160 kbps akışa tekabül ediyor. Yalnızca Premium kullanıcılarının etkinleştirebildiği 320 kbps akış ise masaüstü yazılımında yüksek kalite, mobilde en yüksek kalite (Extreme) seçeneğinde mevcut.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Öncelikle Spotify uygulamasını açın.

Spotify'da Müzik Kalitesini Arttırmak 1

Arayüzde “Gözat” başlığının sol kısmında yer alan ve üç çizgiden oluşan butona dokunun.

Spotify'da Müzik Kalitesini Arttırmak 2

Yan kısımda beliren pencerenin sağ alt kısmında yer alan “Ayarlar” butonunu kullanın.

Spotify'da Müzik Kalitesini Arttırmak 3

Karşınıza gelen menüden “Müzik Kalitesi” bölümüne erişin.

Spotify'da Müzik Kalitesini Arttırmak 4

“Aktarılıyor” bölümünde Otomatik Kalite’yi seçerseniz müzik kalitesi internet bağlantı hızınıza bağlı olarak otomatik belirlenecektir. Normal Kalite’de 96 kbps, Yüksek Kalite’de 160 kbps ve En Yüksek Kalite’de 320 kbps akış var.

Spotify'da Müzik Kalitesini Arttırmak 5

Premium abonelerinin kullanabildiği “İndir” özelliği için de müzik kalitesi ayarı mevcut. Bu indirmeleri genellikle Wi-Fi üzerinden yapacağınız için Yüksek ya da En Yüksek Kalite’yi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Spotify'da Müzik Kalitesini Arttırmak 6