Kategoriler
Rehberler

Android Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek

Android Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek isteyen takipçilerimizin beğeneceği bir araç ile sizlerleyiz. Android dünyasında en çok kullanılan özelleştirme uygulamaları şüphesiz launcher’lar. Google Play uygulama mağazasında yer alan çok sayıda launcher ile ana ekran ya da bildirim ekranınızı özelleştirebiliyor, favori uygulamalarınızı ön plana çıkarabiliyorsunuz. Bu uygulamalarda temel nokta belirli uygulamalara kolay erişim sağlamak. Daha önce çeşitli launcher’lardan bahsetmiştik, şimdi ise önümüzdeki günlerde diğer geliştiriciler tarafından çeşitli şekillerde kullanıcılara sunulacağını düşündüğümüz bir uygulamadan bahsedeceğiz. Uygulama Android Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek için kullanılabiliyor.

Android Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek

Navbar Apps uygulaması Android işletim sisteminin navigasyon alanını kişiselleştirme imkanı veriyor. Ruh haliniz ve stilinize özgü renk ve arka plan seçimi yapabiliyorsunuz. Dilediğiniz rengi ya da grafikleri dahil edebiliyorsunuz. Çubukta akıllı telefon pil seviyesi ya da zaman gibi bilgilerin görüntülenebilmesi dahi mümkün. Eğlenceyi artırmak için navigasyon alanında görsel kullanma fikrini değerlendirebilirsiniz.

Android Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek 1

Gördüğünüz gibi artık Android navigasyon çubuğunu sıkıcı görünümünden kurtarabilirsiniz. Açıkçası bu zamana dek navigasyon alanının özelleştirilmesi konusuna değinmediğimizi farkettiğimizde biz de şaşırdık ancak Android tutkunlarının en azından bir kısmının bu işlem üzerine kafa yorduğunu tahmin ediyoruz.

Navbar Apps uygulamasının sevdiğimiz özelliği root erişimine ihtiyaç duymaması. Android’li akıllı telefonlarda root erişimi sağlamak eskisi kadar zor değil, bu işlem için geliştirilen çok sayıda uygulama ve PC yazılımı mevcut ancak yine de her kullanıcının uğraşmak isteyeceği bir işlem değil. Navbar Apps’in kullanımı hayli kolay, yalnızca uygulamayı indirip ayarları dilediğiniz gibi yapılandırmanız gerekiyor.

Android Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek 2

Araç özel tasarım ve fikirleri toplulukla paylaşma imkanı sunmakta. Özelleştirme ve kişiselleştirmeden keyif alıyorsanız akıllı telefonunuzda mutlaka bulunması gereken bir uygulama.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.damianpiwowarski.navbarapps&hl=tr