Kategoriler
Rehberler

iPhone: Notlar Uygulamasında Kişi Ekle Butonunun Kaybolması

iOS 10 uzun beta süreçlerinden geçmiş olsa da halen bir takım bulgulara sahip. Hepsini olmasa da bazı bulguları telefonu baştan başlatarak çözmek mümkün. iOS 10.10.2 de bu anlamda bilinen hataları gidermek amacıyla yayınlanmıştı. Ancak Notlar uygulamasında Kişi Ekle butonunun kaybolması sorunu henüz çözülebilmiş değil. Peki bu sorun nasıl ortadan kaldırılıyor?

Kişi Ekle Butonunun Kaybolması

Notlar uygulamasına kazandırılan bu özellik bir nota dilediğiniz bir kişiyi ekleyerek, o notu birlikte görüntülemeye ve düzenlemeye yarıyor. Böylece aynı not her iki kişi tarafından güncellenebiliyor. Bu özelliğin yani Kişi Ekle butonunun görünür olması için öncelikle cihazınızda iCloud hesabınızın bulunması ve devamında da Notlar uygulamasının iCloud özelliğinin açık olması gerekiyor. Bunu kontrol etmek için Ayarlar > iCloud yolunu takip edebilirsiniz.

Kişi Ekle Butonunun Kaybolması

Eğer Kişi Ekle butonu halen görünür değilse bu durumda yapabileceğiniz bir şey daha var. Şimdi bunun adımlarını sizlerle paylaşalım.

  • Notlar uygulamasını cihazınızdan kaldırın. iOS 10 artık stok uygulamaların silinmesine imkan tanıyor. Ancak belirtelim; bu içerisindeki tüm notların da silinmesine yol açacaktır. O nedenle iCloud’a yedeklemeyi unutmayın. Ayarlar > iCloud’a giderek Notlar‘ın işaretini aktifleştirebilirsiniz.
  • Şimdi cihazınızı baştan başlatın. Önemli noktalardan birisi de burası.
  • App Store’a giderek Notlar‘ı tekrar cihazınıza indirin. Uygulamanın Apple‘a ait olduğundan emin olmayı unutmayın.
  • Çalıştırdığınızda iCloud erişimi istenecektir. Ardından uygulamayı çalıştırarak onaylamanız yeterli olacak.
  • Cİhazı son bir kez baştan başlattıktan sonra Kişi Ekle butonunun geri geldiğini göreceksiniz.
Kişi Ekle Butonunun Kaybolması

Biz adımları 10.10.2 üzerinde test ettik. Umarız sizin de işinize yaramıştır. Konu hakkında daha fazla sorunuz için akillitelefon.com/forum adresimizden yardım alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?