Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Yeni E-Postaları En Üstte Görüntüleme

iOS 10‘da Mail uygulaması alınan e-postaları konu başlığına göre düzenleyen yeni bir özelliğe sahip oldu. Bu özellik macOS işletim sistemindeki Mail uygulamasından kazandırılmış. Yaptığı şey ise bir e-posta adresine gönderilen ve adresten alınan tüm iletileri tek bir konuşma başlığı altında listelemek. Eğer telefonunuzda ya da masaüstü bilgisayarınızda Google’ın Gmail uygulamasını kullandıysanız, bu özelliğin nasıl çalıştığını tahmin ediyorsunuz demektir.

Yeni E-Postaları En Üstte Görüntüleme

Kullanım şekli ise çok farklı değil. Konuyu genişletmek için ekranda görünen küçük bir butona dokunmanız gerekiyor. Bu fonksiyon ile bir konuşmaya ait geçmişteki iletilerin kolayca kaybolması önlenmiş oluyor. Ancak eğer bundan memnun değilseniz şimdi listeyeceğimiz basit adımlar ile özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Yeni E-Postaları En Üstte Görüntüleme
  • Telefonunuzun ana ekranından Ayarlar uygulamasını bularak çalıştırın.
  • Açılan listeden Mail başlığını seçerek bir sonraki ekrana geçin.
  • Yeni eklenen Konuları Gruplama bölümünün altında birkaç yeni seçenek bulacaksınız.
  • Buradan Konu Grubuna Göre Düzenle özelliğini aktifleştirmeniz yeterli olacak.

Eğer aldığınız en yeni iletilerin ekranın en yukarısında görünmesini istiyorsanız bunun için En Son İleti En Üstte özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Tam Konu Grupları seçeneği ise bir görüşmeye ait tüm mesajların, başka bir klasöre taşınmış olsa bile, aynı başlık altında görünmesini sağlıyor.

Yeni E-Postaları En Üstte Görüntüleme

Konu Grubuna Göre Düzenle özelliği macOS‘den iOS’e aktarılan en yeni özelliklerden biri oldu. iOS ekosisteminin her daim bu pratik çözümlere ihtiyacı olacaktır. Eğer konu hakkında daha fazla sorunuz varsa akillitelefon.com/forum adresinden yardım alabilirsiniz.