Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Poke Fort Nedir?

Niantic hız kesmeden Pokemon GO güncellemelerine devam ediyor. Bir süre önce yeni bir güncelleme ile eklenebileceği konuşulan Buddy Pokemon özelliği bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda oyuna getirilmişti. Şimdiyse ismi Poke Fort olan yeni bir özelliğe işaret ediliyor. Peki Poke Fort nedir?

Pokemon Go Etkinliği – PS4 Oyun Takas

Poke Fort Nedir?

Keşfedilen özelliklerin içinde bir süredir Trade adıyla takas sistemi de mevcuttu. Ancak bu henüz oyuna eklenmiş değil. Şimdiyse oyuna gelen yeni güncelleme ile kod satırları arasında yeni bir özellik bulundu. Özelliğin ismi “Poke Fort” ve Türkçeye “Poke Kalesi” olarak çevriliyor. Bulunan tüm kodlar aşağıdaki gibi sıralanıyor ve bunların bir sonraki güncelleme ile eklenme ihtimalleri yüksek.

Trade_search <- Takas araması yapmaya yarayan bir fonksiyon.

Trade_offer <- Takas teklifi sunmaya işaret ediyor.

Trade_response <- Takasa verilen yanıtı gösteriyor.

Trade_result <- Takas sonucunu ileten bir özellik.

Kullanıcıların bulduğu kodlar yalnızca bunlarla sınırlı değil. Yeni takas fonksiyonlarının yanında Poke Fort denilen ilginç bir objeye de rastlandı. Bu objeyi içeren kod satırı aşağıdaki gibi görünüyor.

Yukarıdaki kodda Fort isminde bir nesneye işaret edilmiş. Ancak bununla ilgili çok farklı spekülasyonlar mevcut. Bazıları bunun oyuncuların Pokemon’larını takas edebileceği özel bir “kale” yani haritada bir bölge olacağını iddia ediyor ve bu iddianın doğruluk payı olabilir.

Poke Fort Nedir?

Zira bu tarz isimlerin orijinal Pokemon oyunlarında da kullanıldığını düşünürsek takas sisteminin oyuna eklenmesiyle birlikte bu bölgeleri de haritada görebileceğimizi s. Poke Fort’ların çalışma mekanizmaları henüz bilinmiyor fakat yalnızca aynı takımdan insanların takas yapabileceği bir alan olabilir ve takımlar bu alanı ele geçirmek için mücadele verebilir. Tabii şimdilik her şey ihtimallerden ibaret.