Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’ya Yüz Yüze Kapışma Özelliği Geliyor

Bildiğiniz gibi Niantic geçtiğimiz aylarda ikinci nesil Pokemon’ların oyuna Mayıs 2017 gibi bir tarihte geleceğini duyurmuştu. Bu güncelleme önemliydi, zira birçok Pokemon oyuna eklenecek, bazıları yeni evrimlerine kavuşacak ve daha güçlü hale gelebilecekti. Bu duyuru bir kenarda beklesin; şimdi de daha önemli bilgiler paylaşılmış durumda. Bunlardan biri de nihayet oyuna ekleneceği duyurulan yüz yüze mücadele edebilme özelliği oldu.

Stop-and-'Pokemon Go' traffic: Washington trooper finds driver ...

Pokemon GO’da Yüz Yüze Kapışma

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız gibi Pokemon GO bu ay, yani ekim ayı içerisinde yeni bir takas özelliğine sahip olacak. Bu sistem sayesinde eğitmenler Poke Fort denilen haritadaki özel alanlar içerisinde Pokemon’larını takas edebilecekler. Bunun farklı takım oyuncuları arasında yapılıp yapılamayacağı ise henüz bilinmiyor. Ekim ayında getirilecek takas fonksiyonunun ardından gözler yalnızca tek bir güncellemeye çevrilecek; o da yüz yüze mücadele edebilme özelliği.

Pokemon GO'da Yüz Yüze Kapışma

Trainer Battle olarak geçen bu özellik serinin orijinal bir yönünün oyuna aktarılmasını sağlayacak. Artık oyuncular diledikleri kişiyle favori Pokemon’larını kapıştırabilecekler. Özellik önümüzdeki aralık ayı ile 2017 Ocak ayları arasında oyuna eklenmiş olacak. Oyuncuların yüz yüze kapışabilmesi için gerçektende yüz yüze olmaları gerekecek. İnsanların sokaklarda olacağı yılbaşının seçilmesi de bu anlamda mantıklı olmuş. Asıl merak konusu ise yenilen tarafın Pokemon’ununun yakalanıp yakalanamayacağı konusu.

Pokemon GO'da Yüz Yüze Kapışma

Niantic‘in de zaman zaman üstünde durduğu gibi, oyuncular Pokemon GO’dan büyük şeyler bekleyebilirler. Zira geliştirici ekibin oyuna dair geniş planları bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddia “Baby Pokemon” adında bir özelliğin oyuna ekleneceği ve bunun en sonunda Evolution Stones yani evrim taşlarını oyuna getireceği yönündeydi. Sızıntıların ekipten gelip gelmediği henüz bilinmiyor ancak bunların bir gün oyuna ekleneceğini öngörmek zor değil. Pokemon GO’da yüz yüze kapışma özelliği ve daha fazlası hakkında tüm bilinenler şimdilik bunlardı.