Kategoriler
Apps & Oyunlar

Poke GO++ ile Yasaklanmadan Pokemon Yakalamak

Son zamanlarda buna benzer çalışan birçok çözüme rastlamıştık ancak Poke GO++‘ı farklı yapan asıl şey kullanıcının yasaklanmasına olanak doğurmaması. Bunu kullanıcının tıpkı dışarıda yürür gibi hareket etmesini sağlayarak yapıyor. Böylece Niantic‘i şüphelendiren bir ortam oluşmamış oluyor. Çalışması için herhangi bir Jailbreak‘e gerek olmayan Poke GO++’ı kurması da oldukça basit. Şimdi yasaklanmadan Pokemon yakalamak için izlenmesi gereken adımlara geçelim.

Pokemon Go: Everything You Need To Know

Yasaklanmadan Pokemon Yakalamak

Pokemon GO‘nun son güncellemesi iOS tarafında Jailbreak engelini kaldırmış görünüyor. Böylece Jailbreak’li cihazlarda Masterball gibi Tweak’leri kurmaya gerek kalmadığı söylenebilir. Ancak bir değişiklik daha var ki o da Niantic’in Pokemon GO sunucularını güçlendirmiş olması. Bu birçok hack’in normal bir şekilde açılmasına karşın beklendiği gibi çalışmamasına neden oluyor. İçlerinden Poke GO++ ise şimdilik düzgün çalışan tek hack.

Yasaklanmadan Pokemon Yakalamak

Bu hack Cydia gerektirmiyor, yani Jailbreak’e ihtiyaç yok. Dahası ise karakterinizin normal hızda yürümesine imkan veriyor ve eğer istenirse ışınlanma, hızlı yürüme ve seçilen yere yürüme gibi özellikler de kullanılabiliyor (Tweak’ler ile). Ancak bunların yasaklanma riskini artırdığını göz ardı etmemek gerek. Şimdi kurulum aşamalarını gösterelim.

Cydia Impactor ile Poke GO++ Kurulumu

Buraya tıklayarak resmi Cydia Impactor sayfasına gidin ve işletim sisteminizle uyumlu olan bir versiyonunu bilgisayarınıza indirin. Cydia Impactor’ın düzgün çalışması için sisteminizde ayrıca iTunes‘un kurulu olması gerekiyor. Her şey tamamsa gerisi oldukça kolay.

  • Hack’lenmiş .IPA dosyasını buradan indirin (2 Ekim 2016 itibariyle v1.9.0 ile uyumlu).
  • Cydia Impactor‘ı yukarıda verdiğimiz bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyin. Linux, Windows ve OS X ile çalışabiliyor.
  • iOS cihazınızı bilgisayarınıza bağlayarak Cydia Impactor’ı çalıştırın. iTunes’u daha önceden yüklemeyi unutmayın.
  • İndirdiğiniz .IPA dosyasını açılan Cydia Impactor penceresinin üzerine sürükleyerek bırakın ve Apple ID‘iniz ile giriş yapın.
  • Çıkan uyarı ekranına onay verdikten sonra yaklaşık 40-45 saniye içerisinde hack yüklenmiş olacak.
Yasaklanmadan Pokemon Yakalamak

Hack yüklendikten sonra yapmanız gereken tek bir şey kalıyor. O da cihazınızdan Ayarlar > Genel > Aygıt Yönetimi yolunu izleyerek Poke GO++’a gerekli izini vermek. Ardından oyunu normal bir şekilde çalıştırarak hack’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha önce belirttiğimiz gibi, Poke GO++’ın önemli yanı karakterinizi normal hızda yürüterek yasaklanma riskini minimuma indirmesi. Eğer ışınlanma gibi özellikleri kullanmak isterseniz yasaklanma ihtimalini artıracağını unutmayın.