Pokemon GO'da Madalya Sistemi Nedir?

REKLAMLAR

Pokemon GO yalnızca bu hafta 31 ülkede daha yayınlanmış ve bu sayede oyun tüm ülkelerde yayınlanma hedefine büyük bir adımla yaklaşmıştı. Şimdiyse Niantic tarafından yapılan açıklamalara göre sıradaki Pokemon GO güncellemesi oyunda Nadir Pokemon yakalamayı daha kolay hale getirecek. Böylece oyuna yeni katılan eğitmenler için Pokemon yakalamak hiç olmadığı kadar keyifli hale gelecek.

REKLAMLAR

Pokemon GO'da Madalya Sistemi Nedir?

Niantic oyunun yayınlandığı yeni ülkelerin şerefine Pokemon GO'ya büyük bir güncelleme getirmeye hazırlanıyor. Bu güncellemeyle birlikte Pokemon GO bir anlamda yeni kullanıcılar için biraz daha kucaklayıcı ve zevkli bir oyun olacağa benziyor. Zira güncellemenin içeriğine bakılırsa özel bir tip (toprak, kaya, elektrik vb.) Pokemon'u tekrar tekrar yakalamak o tipteki diğer Pokemon'ların yakalanma şansını yükseltiyor. Niantic bunu her tip için farklı bir isme ve görünüme sahip olan madalyalar ile yapıyor.

Pokemon GO'da Madalya Sistemi Nedir?

Bildiğiniz gibi Pokemon GO'da çimen, su veya ateş gibi farklı Pokemon tipleri yer alıyor ve yeni güncelleme ile bu tipler oyunda hiç olmadığı kadar büyük öneme sahip olacak. Örneğin, "Kindler" isimli madalya oyunda 50 ateş Pokemon'u yakalamış eğitmenlere verilecek. Bu tipe örnek olarak Charmander, Ponyta ve Flareon gibi Pokemon'lar verilebilir. Eğitmen, ateş Pokemon'larını yakalamaya devam ettikçe Kindler madalyası gelişiyor ve o ateş Pokemon'larını yakalama şansını bir miktar daha artırıyor.

Madalyalar üç türde geliyorlar:

  • Bronz madalya aynı tip 10 Pokemon yakalandığında veriliyor ve o türü yakalama şansını +1 yükseltiyor.
  • Gümüş madalya aynı tip 50 Pokemon yakalandığında veriliyor ve o türü yakalama şansını +2 yükseltiyor.
  • Altın madalya ise aynı tip 200 Pokemon yakalandığında veriliyor ve o türü yakalama şansını +3 yükseltiyor.

Her seviyenin o Pokemon tipini yakalama şansını yüzde 5 ile yüzde 10 arasında artırdığı tahmin ediliyor. Ancak bunun hakkında henüz resmi bir bilgi yayınlanmış değil.

Pokemon GO'da Madalya Sistemi Nedir?

Bu sistem doğal olarak Vulpix gibi daha nadir ateş Pokemon'larının yakalanma şansını belirgin oranda değiştiriyor. Ateş Pokemon'u yakalama üzerine uzmanlaşmış bir eğitmenin diğer eğitmenlere göre Vulpix'leri daha kolay yakalayabileceğini söylemek mümkün. Bunun da oyuna farklı bir heyecan getireceği şüphesiz. Diğer taraftan Venomoth gibi Pokemon'lara baktığımızda bunların iki farklı tipin kombinasyonundan oluştuğunu görüyoruz; yani normal ve uçan tipi. Bu tarz Pokemon'lar yakalanırken iki tipteki bonusun ortalaması alınıyor. Yani şöyle:

(Normal tip yakalama bonusu + Uçan tip yakalama bonusu) / 2

Tiplere özel madalya isimleri ise aşağıdaki gibi sıralanıyor:

Schoolkid

Normal

Black Belt

Fighting

Bird Keeper

Flying

Punk Girl

Posion

Ruin Maniac

Ground

Hiker

Rock

Bug Catcher

REKLAMLAR

Bug

Hex Maniac

Ghost

Depot Agent

Steel

Kindler

Fire

Swimmer

Water

Gardener

Grass

Rocker

Electric

Psychic

Psychic

Skier

Ice

Dragon Tamer

Dragon

Fairy Tale Girl

Fairy

Pokemon GO'da Madalya Sistemi Nedir?

Niantic Pokemon GO'yu yavaş ama emin adımlarla iyileştirmeye devam ediyor. Oyun yayınlandığı ilk temmuz ayından bu yana büyük değişimlere uğradı ve firmanın planlarına göre bu yenilikler gelmeye devam edecek. Son olarak Pokemon evrimleştirmeyi daha kolay hale getiren Buddy Pokemon sistemini tanımıştık. Şimdiyse bu yeni madalya sistemi ile tanışmak üzereyiz. Umarız ilerleyen zamanlarda Pokemon GO daha iyi noktalara gelecektir. Konu hakkında daha fazla sorunuz için akillitelefon.com/forum adresimizi kullanabilirsiniz.

REKLAMLAR