Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Yeni Gym Sistemi Duyuruldu

Pokemon GO yavaş ancak emin adımlarla geliştirilmeye devam ediyor. Oyun ilk yayınlandığı temmuz ayından bu yana büyük değişimlere uğradı ve oyun mekanikleri önemli ölçüde farklılaştı. Son olarak sizlerle Pokemon GO’da madalya sisteminden bahsetmiştik ve bunun hakkında bilgiler vermiştik. Bu duyuru Niantic tarafından yapılmıştı ve şimdiyse yeni bir tanesi daha geldi.

Pokemon GO’da Yeni Gym Sistemi

Niantic‘in duyurusuna göre bir sonraki Pokemon GO güncellemesi madalya sisteminin yanı sıra yeni gym mekaniklerini de barındıracak. Bu mekaniklerin oyuna yeni katılacak olan kullanıcılar için de faydalı olacağı düşünülüyor. Zira artık gym’lere yalnızca 1 Pokemon yerine 6’ya kadar Pokemon eklemek mümkün olacak. Bu sayede gym’de Pokemon eğitmek çok daha kolay hale gelmiş olacak.

Pokemon GO'da Yeni Gym Sistemi

Ek olarak gym’de karşılaşılan Pokemon’ların CP’leri (combat power) eğitmenin seviyesine indirgenecek. Böylelikle daha dengeli karşılaşmalar yapılmış olacak ve gym ele geçirmek eskisi kadar güç olmayacak. Bir diğer anlamda seviyeniz ne olursa olsun Pokemon’larınız gym’lerde rakibin seviyesinde görünecek.

Pokemon GO'da Yeni Gym Sistemi

Niantic bu güncelleme bilgisini madalya sistemini duyurduktan yalnızca 1 gün sonra paylaştı. Görünüşe göre firma Pokemon GO’yu daha iyi noktalara getirmek adına elinden geleni yapmaya gayret ediyor. Yeniliklerin de oldukça yerinde olduğunu söylemek mümkün. Pokemon GO yayınlandığı ilk günden bu yana 440 milyon dolar gelir elde etmişti. Niantic’in Pokemon GO’yu uzun yıllar daha geliştirmeye devam edeceğini öngörebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi