Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda RAM Arttırma Uygulaması

Günümüzde üst seviye akıllı telefonlar için artık 4 GB’lık RAM miktarı standart hale geldi denebilir. Fakat güncel olan bir modele sahip değilseniz veya fiyat / fayda odağında bir seçim yaptıysanız 1 GB veya 2 GB RAM içeren modellerden birine sahip olma şansınız oldukça kuvvetli. Peki, Android’de RAM arttırma yolu var mı? İlk başta bu imkansız gibi geliyor ancak var. Basitçe anlatmak gerekirse SD kartınızın bir bölümünü RAM’e takviye yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Elbette yazıldığı gibi basit değil. Öncelikle akıllı telefonunuz buna uygun mu kontrol edeceğiz, sonra da gerekli işlemlere başlayacağız. Sonuç mu? Doğru hamleler yaparsanız inanamayacağınız düzeyde başarılı! Bu işleme bellek takası deniyor.

Android: RAM Arttırma

Söylediğimiz gibi Android’de RAM arttırma işlemini yapabilmek için akıllı telefonunuz bu özelliği desteklemeli. Öncelikle bu desteği kontrol etmek için küçük bir Android uygulamasına gerek duyuyoruz. Buradan uygulamayı indirip testi başlatabilirsiniz. Teste başlamadan önce kullanacağınız Micro SD kartın da gerçekten hızlı bir model olması son derece önemli. Burada kapasiteden daha önce hız geliyor. Class değeri yüksek bir kart alın ve mümkünse en iyi etkiyi almak için piyasadaki en hızlı modeli bulup alın. Forum sayfamız üzerinden size bu konuda tavsiye verebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roehsoft.meminfo

Android’de RAM arttırma için testten başarı ile geçtiysek, uygulamayı satın alarak yola devam ediyoruz. Uygulama 30 TL’lik bir fiyata sahip ancak hakkını verdiğine şüpheniz olmasın. Çeşitli kampanyalar yakalayarak yüzde 50 indirimli olarak da alabilirsiniz.

Android'de RAM artırma (1)

Android’de RAM arttırma uygulaması ilk olarak bize SD kartta kullanılacak olan yolu soruyor. Değerleri standart olarak bırakabiliriz. Sonrasında ise SD kartta ne kadarlık bir alanın kullanılacağını seçmemiz gerekecek. Ne kadarlık bir alan seçmemiz gerektiğini bilmiyorsak bu tercihi uygulamaya bırakabiliriz. Uygulama, akıllı telefonunuzda bulunan Micro SD kartı analiz ederek en doğru kararı veriyor.

Android'de RAM artırma (2)

Android’de RAM arttırma uygulamasının kullanacağı ideal alan için Optimal Value değerini seçerek testi başlatabilirsiniz. Tabii kaydırma çubuğu ile alanı daha fazla arttırıp azaltma şansınız da bulunuyor. Uygulamayı kapatmadan önce otomatik olarak başlama sağlayan Autorun seçeneğinin aktif olduğundan emin olun. Son olarak Swap Active komutu ile Android’de RAM arttırma işlemini tamamlayın. Şimdi artık akıllı telefonunuzun zorlandığı uygulamaları ve oyunları tekrardan açma zamanı. Yorumlarınızı bekliyoruz!