Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon Yakalarken Çıkan Semboller Nedir?

Pokemon GO‘nun iOS ve Android için kısa süre önce yayınlanan güncelleştirmesi oyuna birçok farklı değişikliği getirdi. Güncellemeden sonra oyuna giriş yapan kullanıcılar Pokemon yakalarken ekranın üst kısmında birbirinden farklı ikonların belirdiğini farkettiler. Oyun eğitmenlere bunlar hakkında hiçbir bilgi vermediğinden, şimdi gelin Pokemon yakalarken çıkan semboller nedir öğrenelim.

Cómo montar el mejor equipo para entrenar en Pokémon GO - AS.com

Pokemon Yakalarken Çıkan Semboller

Ekranda görünen bu semboller oyunun yeni Pokemon yakalama bonusları ile ilgililer. Bu sistem Pokemon yakaladıkça yeni madalyaların açılmasını ve böylece Pokemon’ların daha kolay yakalanmasını sağlıyor. Kazanılan madalyalar Pokemon türlerine göre farklılık gösteriyor. Örneğin su Pokemon’u yakalamak Swimmer madalyasını açarken, o su Pokemon’larının belli bir yüzde üzerinden daha kolay yakalanmasını sağlıyor.

Ekranın üst bölümünde çıkan bu semboller ise karşılaştığınız Pokemon’la ilgili sahip olduğunuz ve size yakalama bonusu veren madalyaları gösteriyor. Aşağıdaki görselden anlaşıldığı gibi Normal ve Uçan tipte olan bir Pidgeotto’yu yakalamaya çalışan oyuncunun, her iki madalyaya da sahip olduğu görülüyor. Pokemon’lar birden fazla türü temsil ettiklerinde yakalama bonusu bu iki madalyanın ortalaması alınarak hesaplanıyor.

Pokemon Yakalarken Çıkan Semboller

Bu yeni güncelleştirme ile birlikte özellikle henüz düşük seviye oyuncuların Pokemon yakalama ve oyunun içine dahil olma süreçleri daha kolay hale getirilmiş. Önceleri karşılaştığımız bir Pidgey’e belki de aldırış etmeyecekken şimdi Uçan tür madalyasını kazanmak için onu yakalamak isteyebileceksiniz. Zira Pidgey gibi Pokemon’lar yakalanarak açılan Bird Keeper madalyası Gyarados ve Aerodactyl gibi daha nadir olanların nispeten kolay yakalanmasını sağlıyor. Özellik aynı zamanda Pokemon’ları tekrar tekrar bulmayı daha anlamı hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Oyunda ne kadar madalyaya sahip olduğunuzu görmek için profil sayfanıza giderek ekranda çıkan madalyalardan herhangi birinin üzerine dokunabilirsiniz. Bu ekranda oyundaki tüm madalyalar ilgili oldukları Pokemon türleri ile listelenirler. Madalya sistemi ile ilgili daha fazlasını “Pokemon GO Madalya Sistemi Nedir?” başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.