in

iPhone’da VPN Ayarları Nasıl Silinir?

Bu küçük rehberimizde “iPhone’da VPN Ayarları Nasıl Silinir?” sorusuna yanıt arayacağız. Ülkemizin çalkantılı atmosferinde, çeşitli sebeplerle yıllardır birçok internet servisine erişim defalarca engellendi. Erişim engellemeleri bir süre sonra kalkıyor olsa da ne zaman hangi internet sitesine erişimin engelleneceği ya da yavaşlatılacağı öngörülemediği için kullanıcılar artık akıllı telefonlarında bir VPN uygulaması bulundurmayı tercih ediyor. iPhone için de ücretli ve ücretsiz çok sayıda VPN uygulaması mevcut. Tabii uygulama yüklemeden VPN ayarlarını elle girmiş de olabilirsiniz. Kullandığınız VPN’i telefondan kaldırmak ya da farklı bir hizmete geçiş yapmak istediğinizde şüphesiz eski VPN ayarlarını silmek isteyeceksiniz. Dilerseniz iOS işletim sisteminde VPN ayarlarını nasıl kaldırabileceğinize değinelim.

iPhone’da VPN Ayarları Nasıl Silinir?

iPhone’da VPN ayarlarını silmek için iki yöntem var, birincisi oldukça basit. Örneğin TunnelBear gibi hizmetin uygulamasını yüklediğinizde VPN ayarları zaten otomatik olarak oluşturuluyor, VPN ayarlarını kaldırmak için yüklediğiniz uygulamayı silmeniz yeterli oluyor.

iPhone'da VPN Ayarları Nasıl Silinir 1

Eğer VPN ayarlarını elle girdiyseniz iOS işletim sisteminde Settings > General > VPN (Ayarlar – Genel – VPN) yolunu izleyin. Burada ayarlanmış VPN profillerinin listelendiği arayüz karşınıza gelecektir. Kaldırmak istediğiniz VPN ayarının sağ kısmında yer alan “i” butonuna dokunun, “Delete VPN” (VPN’i Sil) seçeneğini kullanın. Ardından silme işlemine onay vermelisiniz. Gördüğünüz gibi iPhone’da VPN ayarlarını silmek oldukça kolay.

Siz iOS VPN servisini kullanıyorsunuz? Deneyim ve yorumlarınızı https://www.akillitelefon.com/forum/ adresinden bizlerle ve okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Okumuş olduğunuz bu içerik, daha önceden gelen ziyaretçilerimiz tarafından olumlu olarak değerlendirildi. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için siz de yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın. Ek bir bilgi daha verelim: Bu içeriğe şimdiye kadar 1 ziyaretçimiz değerlendirme yaptı ve değerlendirme ortalaması ise şimdilik 5,00 üzerinden 5,00.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...