Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Arayan Kişinin Görünmesi Nasıl Engellenir?

Bildiğiniz gibi Android’de numara engelleme çok zor bir iş değil. Bazı akıllı telefonlar doğrudan bunu yapabiliyor. Bazıları için de ek uygulamalar kullanmanız gerekiyor. Şimdi değineceğimiz konu ise Android’de arayan kişiyi görmeyi engelleme. Peki, bu tam olarak ne anlama geliyor? Diyelim ki akıllı telefonunuz masanın üzerinde duruyor. Akıllı telefonunuz çaldığı anda ekranda kimin sizi aradığı belli oluyor, herkes görüyor. İşte Android’de arayan kişiyi görmeyi engelleme derken kast etmek istediğimiz şey bu. Aynı durum sizi akıllı telefonunuzla sunum yaparken veya ekranı bir başkasına gösterirken de benzer durumlardan kurtaracak ve gizliliği artıracaktır.

https://noshow.en.aptoide.com/app

Uygulamada bize ilginç gelen tek nokta satın almak istediğimizde servisin aylık olarak ücretlendirilmesi oldu. Aylık olarak ücretlendirilecek bir servis değil ve her ay için sizden 12 TL ödeme istiyor. Ömür boyu lisans için olsa doğru ancak aylık olarak fiyatlandırma bu uygulama için yanlış.

Android: Arayan Kişiyi Görmeyi Engelleme

Uygulama tek bir ayar ekranından oluşuyor ve son derece basit kullanımlı. Reklam içermemesi de hoşumuza giden bir yön. Test ettiğimiz süre boyunca satın alma teşvikleri ile karşılaşmadan rahat şekilde kullandık. Android’de arayan kişiyi görmeyi engelleme işi ciddi şekilde kolaylaşıyor.

Android'de arayan kişiyi görmeyi engelleme (2)

Android’de arayan kişiyi görmeyi engelleme için Service status kutucuğunu seçin. Artık arayan kişiler ekranda size gösterilmeyecek. Daha doğrusu uygulama bir perde mantığı ile çalışarak ekranı örtecek. Bunu birazdan daha iyi anlayacağız. Çağrıya yine parmak kaydırma yolu ile cevap vereceğiz. Bu aynı zamanda arayanı da öğrenmeyi sağlıyor. Aramayı öğrenmek için farklı yollar da seçebilirsiniz. Örneğin; Security Level kısmında arayanın gösterilmesi için parmak izi de seçebilirsiniz ancak bunun için ücretli sürüme geçiş yapmalısınız.

Android'de arayan kişiyi görmeyi engelleme (3)

Android’de arayan kişiyi görmeyi engelleme uygulamasını kullanmaya başladık ve kendimize bir deneme çağrısı yaptık. Gördüğünüz gibi bizi kimin aradığını biz dahil kimse göremiyoruz. Böylece gizlilik sağlanıyor. Akıllı telefonu elimize aldıktan sonra ise arayanın kim olduğunu sadece biz görecek şekilde bir hamle yapacağız.

Android'de arayan kişiyi görmeyi engelleme (4)

Android’de arayan kişiyi görmeyi engelleme uygulamasında akıllı telefonu elinize aldığınızda ve beyaz noktayı yavaşça hareket ettiğinizde öndeki katman şeffaflaşıyor ve ana ekranı görmeye başlıyorsunuz. Bu hareketi yavaş şekilde yaparak başkalarının ekranınızı görmesini engelleyebilirsiniz. Arayan kişinin adı silik şekilde görüntüleniyor ve açmaya yakın ekran parlıyor. Aynı şekilde sessize alma ve çağrıyı reddetme işlemlerini de yapabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları