Kategoriler
Rehberler

Android: Zil Sesini / Titreşimi Konuma Göre Açıp Kapatma

Toplantıya girerken akıllı telefonu sessize almak gibi rutin dışı işleri saymazsak hepimizin akıllı telefonlarımızı sessize aldığımız veya zil sesini açtığımız zamanlar belli diyebiliriz. Yazımızda size tavsiye edeceğimiz uygulama ile saat ve günleri seçerek zil sesini veya titreşimi aktif hale getirebilirsiniz. Ancak uygulamanın ikinci bir önemli görevi daha var: Android’de zil sesini / titreşimi konuma göre açıp kapatma sağlamak. Böylece akıllı telefonunuz işe gittiğiniz an otomatik olarak kendini sessize alabilir veya eve geldiğinizde zil sesini aktif hale getirebilir. Uygulama tamamen konum bazlı verilerle de hareket edebiliyor.

http://www.moleapps.com/

Android’de zil sesini / titreşimi konuma göre açıp kapatma uygulamasına elbette ek özellikler de kazandırabilirsiniz. Örneğin; konum bazlı alınan verilerle eve geldiğinizde zil sesi açılabilir ancak yatma saatinizde, konum değişmemiş olsa bile otomatik sessize alınabilir, sabah tekrar zil sesi açılabilir. Ek olarak öğle tatili başlangıcında zil sesini açacak ve tatil sonunda titreşimi geri açacak şekilde de ayar yapabilirsiniz. Kısacası kullanım alanı tamamen sizin yaşam şeklinize göre şekillendirilebilir.

Android: Zil Sesini / Titreşimi Konuma Göre Açıp Kapatma

Uygulama tamamen ücretsiz ve üstüne üstlük bir de reklamsız. Böylece akıllı telefonların değişmezlerinden biri olabilir. Android’de zil sesini / titreşimi konuma göre açıp kapatma işlevlerini gerçekleştirmek de son derece basit. Gördüğünüz gibi İngilizce olsa da oldukça sade bir arayüz mevcut.

Android'de zil sesini titreşimi konuma göre açıp kapatma (1)

Ana ekrandaki sekmeler Android arayüzüne uyumlu şekilde tasarlanmış. İlk sekme yapılan ses ayarlarını liste şeklinde görmeyi sağlıyor. İkinci sekme tarihe göre ses ayarı yapmayı, üçüncü de konum bazlı değişiklikleri sağlıyor. İlk etapta mantığı anlamak açısından Android’de zil sesini / titreşimi konuma göre açıp kapatma uygulamasında tarih ve saat bazlı ilerleyeceğiz. İlk olarak ADD NEW PROFILE diyoruz.

Android'de zil sesini titreşimi konuma göre açıp kapatma (2)

Android’de zil sesini / titreşimi konuma göre açıp kapatma uygulamasında tarih ve saat bazlı ayarları şu şekilde gerçekleştirdik. Böylece akıllı telefonumuz haftanın her günü saat 07:00’da normal ses profiline sahip olacak, yani sesi açık olacak. Yine ADD NEW PROFILE diyerek bu sefer yatış saati için örneğin; 23:30 için titreşim veya sessiz profilini seçebiliriz.

Android'de zil sesini titreşimi konuma göre açıp kapatma (3)

Android’de zil sesini / titreşimi konuma göre açıp kapatma uygulamasında eklediğimiz profil değişikliklerinin tümü ana sekmede görünüyor olacak. Şimdi üçüncü sekmeye geçerek konum bazlı ses profili değiştirmeye bakalım. Yine benzer bir tarih ve saat seçimine benzer bir arayüz geliyor ancak bu kez haritadan konum seçimi yapılması gerekiyor. Konum servisinizin açık olmasına özen gösterin.

Android'de zil sesini titreşimi konuma göre açıp kapatma (4)

Android’de zil sesini / titreşimi konuma göre açıp kapatma uygulamasında haritadan ev veya işyeri adresimizi seçiyoruz. Yaklaşma yaparak tam olarak konuma dokunuyoruz ve doğru binanın seçilmesini sağlıyoruz. Ses kısma, ses açma ve günler gibi seçimleri de yaptıktan sonra işlem tamam demektir. Artık konum bazlı olarak otomatik titreşim veya zil sesi açmayı kullanabiliriz.

Android'de zil sesini titreşimi konuma göre açıp kapatma (5)

Android’de zil sesini / titreşimi konuma göre açıp kapatma uygulamasında gördüğünüz gibi konum bazlı olarak da bir ekleme yaptık. Yazımızın başında da dediğimiz gibi hem konum bazlı olarak, hem de saat ve tarih bazlı olarak uygulamayı kullanabilir ve tam anlamıyla yaşam tarzınıza uygun bir otomatikleştirme sağlayabilirsiniz. Sormak istediğiniz sorular için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler