Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Müziğin Hızına Göre Yanan Flaş

Bir dönem konserlerde çakmak yakma modası vardı. Aslında halen devam ediyor ancak zaman zaman bu ritüelin yerini akıllı telefon flaşlarına bıraktığını da söyleyebilmek mümkün. Yazımızda Android’de müziğe göre yanan flaş yapmayı ele alacağız. Aslında bunu bir nevi küçük boyutlu stroboskop olarak düşünebilirsiniz fakat fark sese duyarlı olması. Burada mikrofondan da destek alınıyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=sev7en.zeus&hl=tr

Android’de müziğe göre yanan flaş yapma uygulaması el çırpma ile flaş ışığı yakma / söndürme, müziğe duyarlı flaş ışığı yakma / söndürme ve ek olarak tempo tutabilme gibi özelliklerle akıllı telefonunuzun flaş kullanımını bir basamak yukarıya taşıyor. Root gerektirmemesi de iyi bir yön ancak birçok uygulamada olduğu gibi reklamlar peşimizi bırakmıyor. Neyse ki rahatsız edici düzeyde değiller.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Android: Müziğe Göre Yanan Flaş

Android’de müziğe göre yanan flaş yapma uygulaması birçok alanda değerlendirilebilir. Eski akıllı telefonunuzu parmak şıklatmaya duyarlı bir aydınlatma sistemine çevirebilirsiniz. Evde müzik dinlerken yine ritme uygun yanıp sönen flaş ışığının havası bir başka olacaktır. Elbette uygulamanın kullanım alanındaki tek sınır sizin hayal gücünüz.

Android'de müziğe göre yanan flaş

Uygulama tek bir ekrana sahip. İlk seçenek el çırpmaya duyarlı olarak ışığı sabit şekilde açmaya ve kapamaya yarıyor. İkinci seçenek müziğe ayak uydurmayı sağlıyor ve üçüncü seçenek de tempoya göre flaş ışığının yanıp sönmesini sağlıyor. Müzikle aranız iyiyse denemeniz gereken bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.