Kategoriler
Rehberler

Telefonlarda Oyun Performansını Yükseltme Uygulaması

Android’de oyun performansını yükseltme hiç de zor bir işlem değil. Bunun çeşitli yöntemleri var ve belki de karşınıza çıkabilecek olan en mantıklı çözümle karşı karşıya olabilirsiniz! Normal şartlarda akıllı telefonun performansını artırmak için sistem temizliğine gitmek, işlemciyi overclock etmek veya istediğimiz bir uygulamaya kaynak önceliği vermek gibi seçenekler mevcut. Fakat tüm bu yöntemlerin akıllı telefonunuzun sağlıklı çalışmasını etkileme durumu söz konusu olabilir veya pil tüketimi olumsuz etkilenir. Performanslı olan yollardan biri de çözünürlüğü düşürerek Android’de oyun performansını yükseltme.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sagar.screenshift2&hl=tr

Normal şartlarda ekran çözünürlüğünüz 1440 x 2560, 1080 x 1920 veya daha başka bir değerlerdedir ve değiştirilemez. Oyunların tümü bu çözünürlükte açılır ve sistem kaynakları da ekran çözünürlüğünüze göre tüketilmeye başlanır. Eğer sevdiğiniz oyunlarda takılma veya performans düşüklükleri hissediyorsanız, çözünürlüğü sanal olarak düşürebilir ve yine tam ekran yaparak oyun zevkinizi sürdürebilirsiniz. Sadece root ihtiyacınız var.

Android: Oyun Performansını Yükseltme

Android’de oyun performansını yükseltme sağlayan uygulamanın kullanımı son derece basit. İstediğiniz bir çözünürlük değerini girin. Örneğin; sevdiğiniz oyunu 480 x 640 piksel çözünürlükte başlatın ve akıcılığı hissedin. Merak etmeyin; oyun ilk başta küçük bir ekranda başlayacak çünkü mevcut ekran çözünürlüğünüz daha yüksek. Sonrasında bu pencereyi bir yere taşıyabilir veya olması gerektiği gibi tam ekran yapabilirsiniz.

Android Oyun Performansını Yükseltme

Android’de oyun performansını yükseltme için yapılması gerekenler basit. 9:16 oranını bozmadan yeni ekran çözünürlüğü değerini tanımlayın. Küçük pencerenin ekranın hangi bölgesinde açılmasını istediğinizi seçin ve işlem tamamdır. Artık oyunların performansı sizi şaşırtacak. Görsel kalitede küçük kayıplar olacak ancak kesinlikle elde edeceğiniz FPS artışı karşısında bunu hiç düşünmeyeceksiniz. Üstelik şarjınız da daha uzun gidecek. Uygulamayı başka alanlarda da kullanabilirsiniz. Örneğin; geliştirdiğiniz bir mobil uygulamanın farklı çözünürlüklerde nasıl göründüğünü test edebilirsiniz. Sorularınız varsa veya root konusunda yardıma ihtiyacınız varsa forum sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?