Kategoriler
Rehberler

Android’de Ekranı Daima Açık Hale Getirmek

Bazı uygulamalar kullanıcı deneyimine oldukça fazla şekilde önem veriyor. Örneğin; her ne kadar uzun olursa olsun YouTube’da bir video izlerken akıllı telefonunuzun ekranı asla kapanmaz. Fakat akıllı telefonunuzun enerji yönetimi uygulaması bu noktada nasıl davranır o kesin değil. İzlenme süresine bağlı olarak ekran parlaklığını kendi kendine değiştirebilir. Başka bir durumda da internetten uzun bir makale okuduğunuzu düşünelim.

https://apk.support/app/com.brilliant.apps.screenon.full

Sürekli azalan parlaklık için ekrana dokunmak rahatsız edici değil mi? Normal şartlarda ekranın uyku süresi birçok Android işletim sistemli akıllı telefon için 30 saniyeden uzun tutulamıyor. Peki, Android’de ekranı sürekli açık tutma yolu var mı? Elbette var. Üstelik root’a ihtiyaç yok.

Android’de Ekranı Daima Açık Hale Getirmek

Android’de ekranı sürekli açık tutma aslında gün içinde birçok senaryoda ihtiyaç duyulan bir özellik. Basit bir uygulama ile ekran aydınlatmasının kontrolünü tam anlamıyla ele geçirebilirsiniz. Basit arayüz sayesinde bazı ayarları da daha kolay yapabileceğinize emin olabilirsiniz. Şimdi uygulamanın neler sunduğuna bir bakalım.

Android Ekranı Sürekli Açık Tutma (1)

Android’de ekranı sürekli açık tutma sağlayan uygulama mevcut ekran parlaklığını koruma, parlaklığı düşürme, en yüksek değere ayarlama, en düşük değere ayarlama ve özel ekran parlaklığı tanımlama gibi seçeneklere sahip. İlk seçenek olan Keep the current brightness ile ekranın sürekli açık kalmasını sağlayabilirsiniz. Tabii dikkatsiz kullanımlarda bunun şarj sürenizi hızlıca bitirebileceğini de unutmayın.

Android Ekranı Sürekli Açık Tutma (2)

Android’de ekranı sürekli açık tutma uygulamasında ayarlar seçenekleri ise 2.19 TL’lik bir bağışın sonrasında kullanıma açılıyor. Seçenekler arasında bildirim ikonunu sürekli göster, başlangıçta otomatik olarak çalıştır, USB bağlantısı sırasında otomatik olarak çalıştır ve zaman programlı olarak kapatma var. Uygulama herhangi bir root işlemi gerektirmiyor ve tüm akıllı telefonlarda kolaylıkla kullanılabiliyor. Rahatsız edici reklamların olmadığını da belirtelim. Sorunuz varsa forum sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?