Kategoriler
Rehberler

Android Telefonlarda Mozaikli Fotoğraf Yapma

Son zamanların belki de en dekoratif objelerinden biri mozaik fotoğraflar. Peki, mozaik fotoğraf nedir? Basit şekilde şöyle anlatmaya çalışalım: Mozaik fotoğraflarda öncelikle bir ana fotoğraf oluyor. Bu ana fotoğraf uzaktan bakıldığında net bir şekilde anlaşılıyor. Ana fotoğrafı oluşturanlar ise onlarca veya yüzlerce küçük fotoğraf.

https://apkpure.com/tr/mosaic-photo-creator-mosaicace/com.tecace.mosaicace

Uzaktan anlaşılmayan bu küçük fotoğraflar ise yakından incelendiğinde anlaşılıyor. Kısacası tek bir kare yüzlerce ufak kareden oluşuyor ve hatıralarınızın hepsi sürekli karşınızda oluyor. Konumuz Android’de mozaik fotoğraf yapma. Emin olun siz de en güzelinden bir tane hazırlayıp vakitlice bir fotoğraf baskısı yaptıracaksınız.

Android: Mozaik Fotoğraf Yapma

Android’de mozaik fotoğraf yapma için kullanacağımız uygulama tam olarak size tarif ettiğimiz mantıkla çalışıyor. Öncelikle ana görsel seçiliyor. Sonrasında galerideki görsellerin tümü otomatik olarak seçiliyor. İstemediklerinizi kaldırma şansınız var. Hazırsanız başlayalım.

Android Mozaik Fotoğraf Yapma (1)

Android’de mozaik fotoğraf yapma uygulaması açılır açılmaz ilk olarak bize fotoğraf çekme seçeneği sunuyor. Eğer mozaik oluşturacağımız fotoğrafları yeni seçeceksek burayı kullanabiliriz. Eğer mevcut galerideki fotoğraflarla yola devam edeceksek Create Mosaic seçeneğine basıyoruz. Buradaki Print seçenği kablosuz baskı ile ilgili değil. Ülkemizde de geçerli değil. Yurtdışında 1000’den fazla noktada bulunan Kodak Kiosk’larından baskı için düşünülmüş.

Android Mozaik Fotoğraf Yapma (2)

Android’de mozaik fotoğraf yapma uygulamasında ana görseli seçeceğiz. Burada sol tarafta klasörler halinde listelenmiş şekilde galerimizdeki fotoğrafları görebiliriz. İlk açılışta ise galeride bulunan tüm fotoğraflar yer alıyor. Öncelikle ana görselimizi seçiyoruz ve yola devam ediyoruz.

Android Mozaik Fotoğraf Yapma (3)

Şimdi sırada mozaikte kullanılacak olan görseller var. Burada dilediğiniz sayıda seçim yapabilirsiniz. Tüm galeri öntanımlı olarak seçili halde geliyor. Örneğin; çocuğunuzun veya eşinizin fotoğrafını yapacaksanız sadece onların olduklarını seçebilirsiniz. Teker teker seçme yolu ile ilerleyeceksiniz. Çok fazla görsel seçmek mozaiklerin boyutunu azaltacaktır. Ancak büyük kağıda baskı yapacaksanız 100-200 civarı seçim yapmak doğru olabilir. Android’de mozaik fotoğraf yapma için şimdi sırada ayarlar var.

Android Mozaik Fotoğraf Yapma (4)

Android’de mozaik fotoğraf yapma uygulamasının ayarlarında ilk seçenek baskı büyüklüğü. Sekme altında 100 ile 10000 arasında mozaik karesi kullanım sayısı seçilebiliyor. Blending oranı ise karıştırma sayısı. 50 değerinde durmaya devam edebilir. Çözünürlük ise büyük bir baskı yapacaksanız en üst değerde olmalı. Baskı yapmayacağınız durumda ise sadece büyük bir hafıza işgali olacaktır. İdeal bir değer seçmeye çalışın.

Android Mozaik Fotoğraf Yapma (5)

Android’de mozaik fotoğraf yapma uygulamasında tanımlı profiller arasında küçük baskıya dair ayarlar da mevcut. Burada da ince ayar yapma şansınız var. Ek olarak Emails & MMS seçeneği ise daha da düşük boyutta ayarlanmış mozaikler oluşturuyor. Uygun profili seçip sağ üst köşeden Create diyoruz.

Android Mozaik Fotoğraf Yapma (6)

Android’de mozaik fotoğraf yapma uygulaması görevine başladı. Çok da uzun sürmüyor. Günümüzün akıllı telefonları işlemci yönünden güçlü. Fotoğrafın mozaiklenmesini burada canlı olarak izleyebilirsiniz.

Android Mozaik Fotoğraf Yapma (7)

Yaklaşık 50 saniye gibi bir sürede Android’de mozaik fotoğraf yapma uygulaması görevini tamamlıyor. Tabii burada bir filigran var. Uygulama ücretsiz olduğu için filigran kalmak zorunda. Dilerseniz filigranı fotoğraf düzenleyici bir başka yazılım ile kırpabilirsiniz. Uygulamayı satın almak içinse 1.99 USD ödemelisiniz ki bize göre buna değer.

Android Mozaik Fotoğraf Yapma (8)

Android’de mozaik fotoğraf yapma uygulamasında ana temamız kedi oldu ancak yaklaştığımızda birçok güzel ayrıntının da kare içinde yer aldığını görüyoruz. Bir de yaşamdan kesitler niteliğinde olan bu karelerin evinizde veya çalışma masanızda durduğunu düşünün. Sorularınız varsa forum sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek