Kategoriler
Apps & Oyunlar

Çocuklar İçin Android Zeka Oyunları

Bu yazımızda çocukların oynamaktan ve çözmekten keyif alacağı birbirinden ilginç ve en iyi Android zeka oyunlarına yer verdik. Oyunlar yapılarıyla itibariyle çok sayıda bölümlerden oluşmakta ve her bölüm kendine has bir çeşit bulmacaya sahip. Özellikle akıllı telefon başında uzun vakitler geçiren çocuklar için diğer oyunlarla kıyaslandığında hem zihinsel anlamda daha yararlı ve ilginçler.

Android İçin En İyi 5 Zeka Oyunu

Çocuklar İçin Android Zeka Oyunları

Galaxy S7 Edge üzerinde test ettiğimiz oyunlar sorunsuz şekilde çalıştılar ve herhangi bir problemle karşılaşmadık. Bazı oyunlar internet bağlantısı gerektirebilir ancak oyunu oynamak için zorunlu tutulmamış. Bunun yanında tüm oyunlar her yaş grubuna uygun; yani çocukların rahatça oynamasına izin verilebilirler.

Brain It On!

Kapak resmi

Çocukların özellikle sevdiği fizik tabanlı bulmaca oyunlarından biri olan Brain It On! eğlenceli vakitler vaat ediyor. Bir çocuk oyunu olmasının yanında aynı zamanda yetişkinler için dahi keyifli olabiliyor. Brain It On!’da bölümler birbirine göre farklılaşsa da oyundaki asıl amaç ekrandaki nesneleri yaratıcı ve fizik kurallarına dikkat edecek biçimde kullanarak görevleri yerine getirmek. Oyunda ekrana bir şekil çizebiliyor ve bunun anında bir nesneye dönüşmesini izleyebiliyorsunuz.

Roll the Ball – Slide Puzzle

Kapak resmi

Ahşap çıtaları hareket ettirerek topun hedefe ulaşmasını sağladığınız keyifli bir oyun olan Roll the Ball çocuklar için rekabetçi bir oyun ortamı sunuyor. Başlangıç seviyeleri kolay hazırlanmış olsa da ilerleyen seviyelerin biraz daha fazla zihin gücü istediği doğru. Oyunda seviyeleri tamamlamak oldukça keyifli ve ödüllendirici.

Color Switch

Kapak resmi

Oynanış doğası gereğiyle listelediğimiz oyunlar arasında en basiti. Tek parmakla oynanabilen bu oyun bir bulmaca oyunundan daha ziyade hızlı düşünmeyi gerektiren ve bunu renkli dünyası ile sunan bir yapıya sahip. Ekrandaki topu dokunarak hareket ettirdiğimiz oyunda topun nesnelerin içinden geçebilmesi için nesle ile aynı renkte olması gerekiyor.

Where’s My Water?

Kapak resmi

Sevimli bir timsaha banyo yaptırmaya çalıştığınız bu oyun yine fizik tabanlı yapısı ve renkli bölümleri ile dikkat çekiyor. Oyun genel olarak çocukların üstesinden gelebileceği düzeyde ve zevkli bölümlere sahip. Ancak yer yer bir yetişkinin problem çözme becerisi de istenmiyor değil. Oyun farklı bölümler sunuyor fakat her bölümde su yer çekimi hesaba katılarak timsaha ulaştırılmaya çalışılıyor.