Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO Cadılar Bayramı Etkinliği Neler Sunuyor?

Cadılar Bayramı münasebetiyle bu yıl da dünyanın çeşitli ülkelerinde etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklerden nasibini alan bir diğer platform ise Pokemon GO oluyor. Görünüşe göre Niantic Labs’in her sene bir kez düzenlenen bu “bayram” için bazı planları var.

Pokemon GO Cadılar Bayramı

Halloween yanı Cadılar Bayramı demek gece karanlığında dışarıda olmak demek. Konu Pokemon GO olunca bunun pek de ayrılmadığını söyleyebiliriz. Bu vesile ile Niantic ilk dünya çapında etkinliğini başlatmış oluyor. Bu etkinlik aktifken Pokemon GO eğitmenleri dışarı çıkarak hayalet Pokemon yakalamaktan daha büyük keyif duyacak.

Pokemon GO Cadılar Bayramı

Çünkü 26 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında Gastly, Gengar ve Golbat gibi hayalet Pokemon’lar çok daha sık ortaya çıkacak ve buna ek olarak yakaladığınız her bir Pokemon size iki katı şeker (candy) kazandıracak (yani 6 şeker yerine 3 şeker). Oyunun buddy sistemi de Cadılar Bayramı’ndan nasibini alıyor; yanda taşınan Pokemon klasik 1 şeker yerine tam 4 şeker verecek.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Unutmadan söyleyelim; Cadılar Bayramı etkinliği süresince Professor Willow‘a teslim edilen Pokemon’lar normalden iki kat fazla şeker kazandıracak. Aynı oran çatlatılan yumurtalar için de geçerli. Uzun lafın kısası, Cadılar Bayramı etkinliği Pokemon GO eğitmenlerinin çok işine yarayacak.