Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS 10: iMessage’da Mesajlara Arka Plan Ekleme

iMessage ya da bizim bildiğimiz adıyla Mesajlar uygulaması özellikle iOS 10 ile büyük bir gelişim kaydetti. iMessage artık sıkıcı bir uygulama olmaktan çıkarken beraberinde WhatsApp ya da benzeri çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarında bulunmayan bir takım özelliklere sahip oldu. Bunların başında ciddi özelleştirmelere imkan tanıyan kendine has eklenti marketi geliyor.

iMessage’da Mesajlara Arka Plan Ekleme

Bu market ile uygulamaya farklı emojiler, yapışkanlar ya da gönderilen mesajlara arka planlar eklemek mümkün oluyor. Yapışkanlar kategorisi özellikle marketin en popüler kısmı. Ortalama bir eklenti 2 ila 4 lira arası tutarken şimdi bahsedeceğimiz Custom Message Styles isimli çözüm bunu ücretsiz olarak başarıyor. Eklenti kurulduğunda iMessage ile göndermiş olduğunuz mesaj baloncuklarına bir çeşit arka plan ve yazı fontuna da uygun birer renk eklemenize izin veriyor.

iMessage'da Mesajlara Arka plan Ekleme

iMessage ile mesajlaşmayı daha eğlenceli hale getiren Custom Message Styles’ı kurmak için tek yapmanız gereken Mesajlar uygulamasını çalıştırarak herhangi bir görüşme penceresini açmak ve ardından markete giriş yapmak olacak. Markete ulaşmak için mesaj kutusunun solunda bulunan ok simgesine dokunun ve ardından “A” görünümlü App Store logusuna basın. Ardından ekranın sol alt köşesindeki dört nokta biçimindeki simgeye dokunarak “Store“u seçin.

iMessage'da Mesajlara Arka plan Ekleme

Bu stil kullanılarak gönderilen mesajlar ‘Recent’ kısmında görünerek aynı mesajı tek bir dokunuşla tekrar göndermenize izin veriyor. Farkı yazı tipi seçenekleri de sunan eklenti düz renk seçeneklerine sahip değil. Bunun için Custom Bubbles gibi farklı eklentilere yönelebilirsiniz. iMessage’da mesajlara arka plan ekleme hakkında bilinmesi gerekenler bunlardı.