Kategoriler
Apps & Oyunlar

iPhone Screen Recorder: iPhone’da Jailbreak Yapmadan Ekran Kaydı

Geçtiğimiz hafta AceThinker Software tarafından bize ulaştırılan iPhone Screen Recorder uygulamasından bahsetmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi iOS tabanlı cihazların sunduğu esneklik Android’e kıyasla biraz daha kısıtlı. O nedenle aklımıza gelen her pratik işlevi yerine getirmekte sıkıntı yaşatıyor. Bu yönüyle baktığımızda Jailbreak işlemine mecbur kalabiliyorsunuz. Örneğin iPhone’da Jailbreak yapmadan ekran kaydı fikri oldukça heyecan verici bir olanak. Çünkü oyuncu arkadaşlarımız için iPhone’un ekran videosunu çekmek keyifli sonuçlar doğuracaktır. AceThinker iPhone Screen Recorder uygulaması da tam olarak bu ihtiyaca yanıt veriyor. Şimdi incelemesine geçelim:

iPhone’da Jailbreak Yapmadan Ekran Kaydı

iphone screen recorder
  • Uygulama kurulumunun ardından iPhone’da AirPlay’i etkinleştirmeniz gerekiyor. Tahmin edileceği üzere programın zemininde kablosuz görüntü aktarımından yararlanmak yatıyor.
iphone screen recorder2
  • Kayıt işlemine başlamadan önce iPhone ekran kaydı çıktısının formatını ve çözünürlüğünü seçebilirsiniz. Videolar ön tanımlı olarak 1080p kalitesinde işleniyor.
iphonescreenrecorder3
  • Şimdi iPhone ekranının altından hızlı ayarlara ulaşın ve ”AirPlay Yansıtma” özelliğini etkinleştirin. Bu işlemin ardından yansıtma yapabileceğiniz cihazlar görünecek. AceThinker yazılı yeri seçtiğimiz an Jailbreak yapmadan ekran kaydı olanağına kavuşacağız.
iphonescreenrecorder34
  • iPhone ekranınız bilgisayara aktarıldı. Burada 2 seçeneğiniz var; kırmızı düğmeye bastığınız zaman ekran kaydı işlemi başlatılacak. Eğer ekran görüntüsü almak istiyorsanız hemen yanında düğmeye basmanız yeterli. Uygulamanın tam sürümü 29.95 Dolar. 3 günlük deneme sürümünün ardından satın alabilirsiniz: http://acethinker.com/iphone-screen-recorder/
İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?