Kategoriler
Konular

iPhone’da Bilmeniz Gereken Üç Snapchat Özelliği

iPhone’da Bilmeniz Gereken Üç Snapchat Özelliği

iPhone’da Bilmeniz Gereken Üç Snapchat Özelliği ile sizlerleyiz. Snapchat ülkemizde özellikle genç akıllı telefon kullanıcıları arasında oldukça popüler bir uygulama ve yoğun şekilde kullanılmakta. Diğer mesajlaşma uygulamalarından farkı odak noktasının fotoğraf ile mesaj göndermek olması. Elbette yazılı mesajlar da iletilebiliyor ancak uygulamanın kullanımı pratikte daha çok fotoğraf gönderimi olarak tezahür ediyor. Kullanıcılar daha çok o anki duygu ya da düşüncelerini arkadaşlarıyla hızlı şekilde paylaşmayı tercih ediyor. Kendinizi farklı şekillere sokabildiğiniz eğlenceli kısa videolar hazırlayabiliyorsunuz. Fotoğraflarınızdan “Story” yani hikayeler oluşturarak diğer kullanıcılara ne yaptığınız / nelerle uğraştığınız konusunda fikir verebiliyorsunuz. Tabii Snapchat’ten günlük hayatta daha faydalı şekilde yararlanmak da mümkün. Dilerseniz iOS’te Bilmeniz Gereken Üç Snapchat Özelliği nelermiş hep birlikte görelim.

Belirli Bir Konuma Yönlendirme

iPhone Bilmeniz Gereken 3 Snapchat Özelliği 2

Google Maps akrabalarınız, arkadaşlarınız ya da iş arkadaşlarınızla ofis, ev ya da bir kafenin konumunu paylaşmayı büyük ölçüde kolaylaştırmakta. Buna rağmen arkadaşlarınız paylaştığınız konumu bulmakta zorlanabilir. Bu durumda Snapchat uygulamasından yardım alabilirsiniz. Uygulamayı ilgili konuma giderken referans noktası olarak kullanılabilecek önemli noktaların fotoğraflarını iletmek için kullanabilirsiniz. Fotoğraflara “Sola dön”, “Buradan düz ilerlemeye devam et” gibi küçük bilgilendirici notlar ekleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızın bulunduğunuz yere ulaşmasını kolaylaştıracağı kesin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak

Daha İyi Alışveriş Listeleri Oluşturma

Alışverişlerinizi sizin yerinize bir aile üyeniz ya da ev arkadaşınız yapacaksa liste oluşturma aşamasında sıkıntı yaşamanız olası. Örneğin satın aldırmak istediğiniz sütü listeye yazacaksınız, ama ürün belirli bir markada ve laktoz içermeyen versiyon olmalı, bu tip küçük detaylar alışveriş listesi oluşturma sürecini kabusa dönüştürebilir. Ancak Snapchat ile satın aldırmak istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını alışverişi yapacak olan ev arkadaşınız / aile üyenize gönderebilir ve hatta fotoğraflara küçük metinler ekleyebilirsiniz.

iPhone Bilmeniz Gereken 3 Snapchat Özelliği 1

Kataloglama / Listeleme

Snapchat‘te beğenimizi kazanan “My Eyes Only” özelliği var. Yalnızca kendinizin görebileceği gizli bir “Story” sekmesi oluşturabiliyorsunuz. Snapchat‘in bu özelliğinden kataloglama ya da listeleme aracı olarak yararlanabilirsiniz. Zaman zaman erişmeniz gereken bilgi notları / dökümanları buraya dahil edebilir ya da satın almayı düşündüğünüz kıyafet / ayakkabılar için bir liste oluşturabilirsiniz. Elbette görsellere açıklayıcı bilgi notları dahil etme olanağınız mevcut.

iPhone Bilmeniz Gereken 3 Snapchat Özelliği 3