Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulamaya Özel Ses Kontrolü

Müzik dinlerken gelen bildirim sesleri canınızı mı sıkıyor? Akıllı telefonunuzla yapacağınız videolu bir sunum sırasında kısa mesaj seslerinden veya odaklanmanız gereken diğer durumlarda canınızı sıkabilecek tüm uyarı seslerinden akılcı bir şekilde kurtulmanın bir yolu yok mu? Elbette var. Android’de uygulamaya özel ses kontrolü yapmak oldukça basit. Uygulama ile bu ve benzeri kullanımlar sırasında ortaya çıkabilecek tüm sesleri engelleme şansı elinizde.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spycorp.appvolumecontrol&hl=tr

Android’de uygulamaya özel ses kontrolü uygulamasının kullanımı son derece basit. Yüklü olan veya sistem tarafından akıllı telefonun içinde saklanan tüm uygulamaların ses özelliklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çalışma şeklini basitçe şöyle ifade edelim: Örneğin; müzik dinlerken akıllı telefonunuza çağrı gelince uyarı sesi çalabilir, ancak bildirimler sessizde kalabilir. Aynı zamanda oyun oynarken çağrılar sessizde olabilir, ancak bildirimler sesli çalışabilir. Bu tip profiller uygulama sayesinde birkaç dokunuşla oluşturulabiliyor.

Android: Uygulamaya Özel Ses Kontrolü

Android’de uygulamaya özel ses kontrolü aslında ücretli bir uygulama. Ücretsiz olan sürümde reklam bulunuyor ve sekiz adet kural oluşturma sınırı veriliyor. Aslında yeterli denebilir. Yine de uygulamayı satın almayı istiyorsanız uygulamanın 3.39 TL gibi makul bir fiyatının olduğunu belirtelim.

Android Uygulamaya Özel Ses Kontrolü (1)

Android’de uygulamaya özel ses kontrolü için gerekli kullanım izinlerini verdikten sonra, hangi uygulama çalışıyorken sistem seslerini ayarlamak istediğimizi seçiyoruz. Örneğin; favori müzik dinleme uygulamalarımızdan biri olan Spotify’ı seçelim. Seçim sonrasında sistem seslerini ayarlayacağımız ekran açılıyor.

Android Uygulamaya Özel Ses Kontrolü (2)

Android’de uygulamaya özel ses kontrolü karşımıza üç ana seçenek getiriyor. Bunlardan biri hoparlör, biri kulaklık, biri de Bluetooth cihaz seçenekleri. Üçü ile de ayrı ayrı ayar yapabiliriz. Örneğin; Spotify ile kulaklık üzerinden müzik dinlerken tüm bildirim seslerini kapatabilirsiniz. Hoparlör üzerinden müzik dinlerken ise tüm çağrı seslerini engelleyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi ayarlar son derece basit. WHEN STARTING sekmesi uygulama açılınca olacakları seçmeniz için gerekli seçenekleri içeriyor. WHEN CLOSING kısmında ise uygulama kapandıktan sonra yapılacaklar belirlenebiliyor. Ayarları sakla veya ayarları eski haline getir gibi seçenekler mevcut.

Android Uygulamaya Özel Ses Kontrolü (3)

Android’de uygulamaya özel ses kontrolü sağlayan uygulamanın ayarlar seçeneklerinde ise uygulamanın aktif kullanımı sırasında bildirim çubuğunda uyarı görüntüleme, titreşimli uyarı verme ve müzik çalmayı önceliklendirme gibi seçenekler yer alıyor. Dediğimiz gibi sekiz adetlik sınır size yetersiz gelirse küçük bir ödeme ile tam sürüme geçip reklamlarlardan da kurtulabilirsiniz. Sorularınız varsa forum sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları