Kategoriler
Rehberler

Android Telefonla Ekran Videosu Kaydetmek

Android‘li akıllı telefonlarda ekran videosu kaydetmek mümkün. Ancak bunun için tahmin edebileceğiniz üzere bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Arkadaşlarınıza zaman zaman çeşitli işlemleri nasıl yapmaları gerektiğini anlatmak zorunda kalıyor ya da YouTube kanalınızda çeşitli videolu eğitimler yayınlamayı düşünüyor olabilirsiniz. Bu tip durumlarda Android‘de ekran videosu kaydetmek için bir uygulamadan yardım almanız işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Dilerseniz Android‘de ekran videosu kaydetmek için kullanabileceğiniz yararlı bir uygulamayı yakından tanıyalım.

Android: Ekran Videosu Kaydetmek

AZ Screen Recorder ekran videosu kaydı için kullanılabilecek en başarılı uygulamalardan birisi konumunda. 5 milyondan fazla kez indirilen ve sürekli güncellenen araç bizim de favori araçlarımız arasında yer alıyor. AZ Screen Recorder’ın sağladığı en büyük avantajlardan birisi kaydı durdurma ve daha sonra tekrar devam etme olanağı. Android için geliştirilen birçok ekran videosu kaydı uygulamasında bu seçenek bulunmuyor. Videoları gereksiz yere uzatmamak ya da gereksiz kısımları daha sonra kesmek zorunda kalmamak için oldukça yararlı bir özellik.

Android Ekran Videosu Kaydetmek 1

Uygulama Android ekranında üst katmanda beliriyor ve her zaman için erişilebilir bir konumda kalıyor. Kayıt tamamlandığında dahili düzenleme programı sayesinde kırpma, kesme, paylaşım gibi işlevlere erişebiliyorsunuz.

Android Ekran Videosu Kaydetmek 2

Öncelikle uygulamayı Google Play uygulama mağazasından indirin.

[appbox googleplay id=com.hecorat.screenrecorder.free]

  1. Uygulamayı ana ekran, uygulama tepsisi ya da bildirim alanından çalıştırabilirsiniz.
Android Ekran Videosu Kaydetmek 3

2. Kayda başlamadan önce ayarlara göz gezdirin. Bildirim alanından aşağı doğru kaydırma yapın, AZ Screen Recorder kutucuğunda alt kısımda yer alan dişli çark simgesine dokunun. Ayarlar açılacaktır. Buradan çözünürlük, kare / saniye oranı gibi kayıt ayarlarını ve uygulamanın diğer ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Android Ekran Videosu Kaydetmek 4

3. Her şey hazırsa kayda başlayabilirsiniz. Bildirim alanını aşağıya çekin, uygulamanın kutucuğundaki kamera simgesine dokunun.

Android Ekran Videosu Kaydetmek 5

4. İlk defa ekran videosu kaydedeceğinizde aracın ekranda görüntülenenleri kaydedeceği konusunda bir uyarı penceresi beliriyor, “Start Now” butonuna dokunduğunuzda kayıt başlayacaktır. Bu uyarıyı daha sonra görmemek için “Don’t show again” kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.