Kategoriler
Rehberler

Android Telefonla Oyun Videosu Kaydetme Uygulaması

Android‘de oyun videosu kaydetmek mümkün, bu işlem için elbette bir uygulamadan yardım almanız gerekecek çünkü işletim sisteminin bünyesinde böyle bir özelliğe yer verilmiyor. Tanıtacağımız uygulamanın adı Game Screen Recorder, isimlendirmesinde doğrudan işlevine atıf yapılmış. Uygulama çalışırken arayüzde üst katmanda beliriyor ancak transparanlık oranını değiştirebiliyorsunuz, böylece oyundayken sizi rahatsız etmeyecektir.

Android Oyun Videosu Kaydetmek 1

Uygulamanın arayüzü başarılı şekilde dizayn edilmiş. Kayıt için bir sekme ve daha önce alınan video kayıtlar için farklı bir sekme var. Oyun videosu kaydetmek için gerçekten dikkate alınması gereken bir araç.

Android: Oyun Videosu Kaydetmek

  1. Öncelikle uygulamayı Google Play uygulama mağazasından indirin.

[appbox googleplay id=com.drivergenius.screenrecorder]

2. Uygulamayı çalıştırın. İlk olarak çeşitli ipuçları aşama aşama sunulacaktır.

Android Oyun Videosu Kaydetmek 2

3. Oyun videosu kaydına başlamadan önce kayıt ayarlarını yapılandırmanızda fayda var, video kayıt seçeneklerine erişebilmek için uygulama arayüzünde sağ üst kısımdaki dişli çark simgesine dokunun.

4. Game Screen Recorder uygulamasında benzer uygulamaların aksine ekran videosunu kaydedeceğiniz oyun ya da uygulamaları ekliyorsunuz. Hemen her uygulama uyumlu, bu konuda endişe etmenize gerek yok. Hatta grafiksel anlamda oldukça yoğun ögeler içeren oyunlar dahi sorun yaratmıyor.

Android Oyun Videosu Kaydetmek 3

Kayıt alacağınız oyunu belirlediğinizde uygulamanın ana menüsünden seçiminizi yapın.

5. Uygulama içerisinden tercihinizi yaptığınızda ekranın kenarında kırmızı renkli klasik bir kayıt butonu göreceksiniz.

Android Oyun Videosu Kaydetmek 4

Kaydın başlamasını istediğinizde bu butona dokunmanız yeterli olacaktır. Küçük bir geri sayımın ardından ekran video kaydı başlayacak ve uygulamayı bıraksanız dahi kayıt devam edecek. Kaydı durdurmak istediğinizde yine aynı konumdaki butona dokunun, ardından kayda erişmek için uygulama arayüzündeki ikinci sekmeyi görüntüleyin.