Kategoriler
Rehberler

Telefonla Web Sitelerinin Tam Ekran Görüntüsünü Alma

Web sitelerinin ekran görüntüsünü almaya özellikle iş hayatında oldukça fazla gereksinim duyuluyor. Normal şartlarda akıllı telefonunuzun ekran görüntüsü alma tuşları ile neler yapılabileceğini biliyorsunuz. Tuşlara basıp -modele göre değişir- sadece o an ekranda bulunan görüntüyü kaydedebilirsiniz; yani karşınızda duran web sitesini tam boyu ile ek bir uygulama kullanmadan kaydedebilme şansınız yok. Android’de web sitelerinin tam ekran görüntüsünü alma zor bir işlem değil. Sadece bir uygulamaya ihtiyacımız olacak.

[appbox com.apowersoft.screenshot googleplay ]

Android’de web sitelerinin tam ekran görüntüsünü alma sağlayan uygulama sadece bu işe yaramıyor. Daha da işinize yarayabilecek birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Root istememesi, reklamsız ve ücretsiz olması hoşumuza giden diğer yönler. Detaylara bakma zamanı geldi.

Android: Web Sitelerinin Tam Ekran Görüntüsünü Alma

Android’de web sitelerinin tam ekran görüntüsünü alma uygulaması birçok farklı kaynaktan görüntüye erişmenize fırsat veriyor. Uygulamayı açtığınızda sekmeler ile kaynaklara erişebilirsiniz. Örneğin; uygulama içerisinden fotoğraf çekimi yaparak doğrudan uygulamanın içinde düzenlemeye başlaytabilirsiniz. Ek olarak çizim yapabilir, web sitesi ekran görüntüsü alabilir, galerinize erişebilir veya size tanımlanan bulut hesabından görüntü alabilirsiniz. Biz Web sekmesine gelerek web sitesi ekran görüntüsü alacağız.

Android Web Sitelerinin Tam Ekran Görüntüsünü Alma (1)

Android’de web sitelerinin tam ekran görüntüsünü alma uygulamasında ilk olarak gideceğiniz web sitesinin adresini yazmanız ve sayfayı açmanız gerekiyor. Hatasız bir ekran görüntüsü almak için kısa bir süre sayfanın tam olarak yüklenmesini bekleyin. Sonrasında ekranın sağ alt kısmında yer alan mavi renkli fotoğraf makinesi simgesine basmamız gerekiyor.

Android Web Sitelerinin Tam Ekran Görüntüsünü Alma (2)

Karşımıza gelen seçenekler arasında ekrandan bir parçayı kesme, tam ekran görüntü alma veya ekranın üzerine çizim yapma var. Ekranın üzerine çizim yapma seçeneği de severek kullanabileceğiniz bir özellik. Android’de web sitelerinin tam ekran görüntüsünü alma işlemi için yeşil renkli simgeye tıklayarak kısa bir süre beklemeniz gerekiyor.

Android Web Sitelerinin Tam Ekran Görüntüsünü Alma (3)

Android’de web sitelerinin tam ekran görüntüsünü alma uygulaması işlemi tamamladığında görüntünün galeriye kaydedildiğini ve isterseniz kolay paylaşabilmek adına bulut servisi screenshot.net’e yükleyebileceğini söylüyor. Burada tercih size kalmış. Artık web sitelerinin tam ekran görüntüsünü alma işlemi sona ermiş demektir.

Android Web Sitelerinin Tam Ekran Görüntüsünü Alma (4)

Android’de web sitelerinin tam ekran görüntüsünü alma uygulamasının kıpma özelliği de son derece kullanıcı dostu. Web sitesi açıldığında yeşil olan tam ekran görüntüsü alma yerine mor tuşa basarak web sitelerinin ekran görüntüsünü kırpma şansına sahip olabilirsiniz. Kırpma sonrası kolaylıkla paylaşım yapılabiliyor.

Android Web Sitelerinin Tam Ekran Görüntüsünü Alma (5)

Android’de web sitelerinin tam ekran görüntüsünü alma uygulamasının bu noktadaki bir diğer seçeneği ise çizim yapma. Yine aynı menü üzerinden ancak bu kez sarı tuşla erişilebiliyor. Ekrana ok ekleyebiliyorsunuz, yazı yazabiliyorsunuz veya noktalar koyabiliyorsunuz. Ayrıca mozaikleme yapma şansınız da bulunuyor. Sorularınız için forum sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.