Kategoriler
Konular

Kaan N1’e Geçmek İçin Beş Neden

Akıllı telefon modellerini takip etmek gerçekten çok güç hale geldi. Neredeyse her ay yeni bir model çıkıyor ve yeni özelliklerin neler olduğunu keşfetmek gerekiyor. Sadece bizler için değil, kullanıcılar da sıkı şekilde olan biteni takip etmek durumunda. Özellikle dünyanın önde gelen markaları arasında kıyasıya bir “en iyi olma” rekabeti var ancak iş gerçek hayata geldiğinde fiyatına göre en fazla faydayı veren ürünlere doğru yönelim gerçekleşiyor. Burada da üst seviye, orta seviye ve giriş seviyesi fiyat / fayda ürünleri gibi farklı skalalar var. Bir de ülkemizde yerli üreticilerin sunmuş olduğu ve ciddi şekilde yükselişte olan trendi de göz ardı etmemek gerek. Kaan N1 işte bu yüzden dikkatimizi çeken bir ürün oldu. Hem orta seviyede fiyatına göre en fazla faydayı sunan seçenekler arasında, hem de yerli. Dürüst olmak gerekirse yerli telefonları özellikle kasa kalitesinden kaçınmaları nedeni ile pek de hoş karşılamayız ancak durum bu kez başka. Kaan N1, uygun fiyat da dahil olmak üzere orta seviye bir akıllı telefondan beklenebilecek her şeyi karşılıyor. Özellikle uygun fiyat seviyesi için önereceğimiz modeller arasında yer alıyor. 1099 TL ve belki de daha düşük fiyata edinme şansınız var.

Kaan N1’e Geçmek İçin 5 Neden

Kaan N1’i bizi etkileyen yönlerine geçmeden önce özellikleri yüzeysel şekilde bir ele alalım. Öncelikle ürün 5.5 inç ekrana sahip ve böylece büyük akıllı telefon kullanmak isteyenlerin beklentisini karşılıyor. Ekran 1080 x 1920 çözünürlükte ve IPS panel içeriyor, ayrıca Dragontrail teknolojisi ile düşme ve çarpmalara karşı dayanıklılık sağlayan bir malzeme ile korunuyor. Android 6.0 işletim sistemi ile kutusundan gelen Kaan N1, MediaTek üretimi MT6755 işlemciye sahip. 8 çekirdekli bu işlemci 2.0 GHz hızında çalışıyor ve verim olarak oldukça yüksek. 3 GB sistem belleği de orta seviye için yüz güldüren özellikler arasında. 154.5 x 76.8 x 7.3 mm boyutlara ve 165 gram ağırlığa sahip olan Kaan N1’in dahili hafızası 32 GB ve istenirse SIM tepsisi üzerinde bulunan Micro SD kart yuvası üzerinden 128 GB kadar daha ekleme yapılabiliyor. 3000 mAh pil kapasitesine sahip olan akıllı telefon aktif ve yoğun kullanımda bir günü rahatlıkla doldurabiliyor. Daha fazla özellik için buradan kampanya sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Orta seviye sınırlarını zorlayan özellikler

Belirttiğimiz gibi bir akıllı telefona ilk dokunduğunuzda hissettikleriniz çok önemli. Şunu iddia edebiliriz: Kaan N1’e gözünüz kapalıyken dokunduğunuzda 2500 TL – 3000 TL segmentindeki üst seviye bir akıllı telefon hissi alıyorsunuz. Gözlerinizi açtığınızda da durum fazla değişmiyor. Tamamen metal olan kasa oldukça hoş bir tuşeye sahip. Ayrıca olası kazalardan kasayı korumak için kutu içeriğinde bir de silikon kılıf bulunuyor. Gümüş ve altın sarısı renklerde seçilebilen Kaan N1 öte yandan parmak izi okuyucuya da sahip. Kamera altında konumlandırılan parmak izi okuyucu görevini iyi bir şekilde yerine getiriyor ve akıllı telefonunuzdaki bilgileri en üst düzey korumayı sağlıyor. Kullanışlılık olarak iyi bir yer seçildiğini söylemeliyiz. Öte yandan kavisli olan gövde yapısı ile akıllı telefonunun tutuşu ve 5.5 inç olan ekrana rağmen tek elle kullanımı rahat.

Kaan N1 (2)

Şıklıkta yerli rakiplerine önderlik ediyor

Yerli elektronik ürünlerin en büyük sorunu şıklık oldu. Bunu taşınabilir bilgisayarlardan beri görüyoruz. Her zaman en etkileyici tasarımlar ithal ürünlerde ilk kez karşımıza çıkıyor ve sahip olma koşulları da bir o kadar ağır oluyor. Kaan N1 bu konuda devrimci bir ürün. Tutuş ve kullanım kalitesi olarak günümüzün 3500 TL’lik akıllı telefonları ile ayırt edilir bir farklı yok. Üstelik üçte birinden de daha uygun fiyata sahip. Metal olan gövde yapısı ve ağırbaşlı görüntüsü kesinlikle “plastik” çıtasını henüz aşamayan yerli rakipleri ciddi şekilde üzecek. 7.3 mm’lik kalınlık ise bugün aklınıza gelebilecek en popüler modellerle eşit seviyede.

Kaan N1 (3)

Önyargıları yıkan ekran kalitesi

Özellikle uygun fiyatlı bir akıllı telefonu incelerken kusur bulmak üzerine hareket etmek gerekir. İlk patlak genelde kasa kalitesinden gelir. Kaan N1 burada takılmadan geçiyor. Sırada ise ekran var. Bir akıllı telefonun ekranından neler beklemek gerekir? Çözünürlük, darbe ve çizilmelere karşı koruma ve parlaklık / kontrast. Kaan N1 bahsettiğimiz gibi 1080 x 1920 piksel ekran çözünürlüğüne sahip. Günümüzde birçok orta ve üst seviye modelde karşımıza çıkan bir değer. Ekran koruması olarak tercih edilen Dragontrail ise bazı durumlarda rakibinden daha da iyi sonuçlar veren yeni nesil bir teknoloji içeriyor. Asıl önemli olan nokta burada parlaklık ve kontrast. Kaan N1, açık havada ekran parlaklığını en son seviyeye aldığınızda gözlerinizi kısmanızı sağlayacak kadar parlak bir ekrana sahip. Genelde tüm gün boyunca ekran parlaklığını yarıdan düşük seviyede tutarak kullanmak yeterli oluyor. Bizi daha iyi anlamak için özellikle benzer fiyat seviyesindeki rakipler ise yanyana koyup kıyaslamanızı tavsiye ederiz.

Kaan N1 (4)

Fotoğraf konusunda tatmin ediyor

Kaan N1 13.0 MP çözünürlükte bir kameraya sahip. Kamera bildiğiniz gibi segmentler arası ayrımı belirleyen önemli bir donanım. Önemli olan nokta 13.0 MP’lik çektiğiniz fotoğrafların ne derece kaliteli olacağı. Buradaki dinamikler lens kalitesi, kamera teknolojileri ve zaman zaman flaş. Kamera otomatik odaklanma özelliği ve görüntü kalitesi ile kesinlikle tatmin edici ve daha yüksek değerleri aratmıyor. Çift flaşın performansı ise bizi oldukça memnun bıraktı. Düşük ışık koşullarında, doğal bir aydınlatma ile fotoğrafları bozmadan kaliteli işler çıkartıyor.

Kaan N1 (5)

Dokunmatik ana ekran tuşu ve üç renkli bildirim çubuğu

Kaan N1’de sistem tuşları ekranın alt kısmında çıkıyor ve istendiği zaman gizlenebiliyor. Böylece ekranda daha fazla görülebilir alan oluyor. Tüm bunların dışında gövdeye eklenen dokunmatik bir ana ekran tuşu ile de kontrol sağlanabiliyor. Ek olarak tuş altına gömülü çekilde yerleştirilen bildirim çubuğu da son derece dikkat çekici. Duruma göre mavi, kırmızı veya yeşil renklerden aydınlanan çubuk ile bildirimler veya şarj durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aydınlatmayı kapatsanız bile gövde içinde olduğundan hiçbir şey belli olmuyor.

Kaan N1 (6)

Kaan N1 başarılı bir ürün ve kesinlikle akıllardaki “yerli” düşüncesini değiştirebilecek detaylar içeriyor. Yeni nesil Android 6.0 ile gelmesi, ekran ve gövde kalitesi ve diğer detaylar kesinlikle 1099 TL’lik resmi fiyatın üzerinde. Özellikle bütçesi kısıtlı olan ve kaliteden ödün vermemek isteyen takipçilerimize tavsiye ediyoruz.