Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Durum Çubuğunu Özelleştirmek

Android‘de Durum Çubuğunu Özelleştirmek için kullanabileceğiniz faydalı bir uygulama ile sizlerleyiz. Google’ın mobil işletim sistemi Android’in en sevilen özelliklerinden birisi şüphesiz yüksek oranda özelleştirilebilirlik sunması. Tabii özelleştirme seçenekleri çoğunlukla işletim sistemi bünyesinde varsayılan olarak sunulmuyor, çoğunlukla bunun için geliştirilen uygulamaları yüklemek ve bazen de root erişimi sağlamak gerekiyor. Dilerseniz şimdi Android Durum Çubuğunu Özelleştirmek isteyen kullanıcılar için geliştirilen uygulamayı tanıyalım.

Android: Durum Çubuğunu Özelleştirmek

Google Play uygulama mağazasından ücretsiz indirilebilen Status uygulaması Android durum çubuğu üzerine üst düzeyde özelleştirilebilen bir katman dahil ediyor ve Material Design tasarım anlayışına uygun, dilediğiniz gibi dizayn edebileceğiniz yeni durum çubuğu oluşturabiliyorsunuz. Üstelik durum çubuğu o an kullandığınız uygulamaya hakim olan renge otomatik olarak da bürünebilmekte.

Android Durum Çubuğunu Özelleştirmek 1

Örneğin Facebook uygulamasını açıp zaman tünelinizde gezinirken mavi, YouTube’da en sevdiğiniz kanalın videolarını izlerken kırmızı, Viber kullanırken mor renkli bir durum çubuğu elde ediyorsunuz. Tabii belirli uygulamalar için renklerde ince ayar yapmanız gerekebileceğini unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

Status uygulaması ile durum çubuğu ikonunun pozisyonunu değiştirebilir ya da ikonu gizleyebilirsiniz. Saati ortada mı konumlandırmak istiyorsunuz? Uygulama buna olanak tanıyor. Çeşitli gerekçelerle pil seviyesi simgesini gizlemeniz mi gerekiyor? Sorun değil, uygulama ile pil seviyesi simgesini sorunsuzca gizleyebilirsiniz.

Android Durum Çubuğunu Özelleştirmek 2

Status bünyesinde durum çubuğu simgeleri için alternatifler de yer alıyor. Biz bu alternatif simgeleri açıkçası çok da beğenmedik ancak aralarında durum çubuğuna konumlandırılabilecek birkaç güzel simge de yok değil. Uygulamada bu seçeneğin sunuluyor olması dahi önemli.

Status
Status
Developer: Unknown
Price: Free