Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Düşük Pil ve Şarj Dolu SMS’leri Almak

Aslında Android’de düşük pil / şarj dolu SMS uyarısı özelliğinin standart bulunması gerekiyor. Diyelim birisi kişisel, biri de şirket olmak üzere iki farklı akıllı telefonunuz var. Hafta sonu çantanızdan pek çıkarmadığınız şirket akıllı telefonunu, pili kritik bir seviyeye geldiğinde kişisel olan akıllı telefonunuza SMS gönderecek şekilde programlayabilirsiniz. Başka bir senaryo daha düşünelim.

https://apkpure.com/tr/low-battery-sms-alert/com.andrzejniecnyit.low.battery.sms.alert

Çocuğunuzun şarjı yüzde 20 seviyesine geldiğinde size SMS gelsin ve siz de onu arayarak akıllı telefonunu şarj etmesi gerektiğine dair onu ikaz edin. Gözünüz arkada kalmasın. Bunların dışında şarja taktığınız ve uzaklaştığınız akıllı telefonunuz, pili dolunca yanınızdaki arkadaşınıza haber versin. İşte tüm bunlar mümkün ve sadece basit bir uygulamaya ihtiyaç var.

Android: Düşük Pil / Şarj Dolu SMS Uyarısı

Android’de düşük pil / şarj dolu SMS uyarısı için kullanacağımız uygulama hem ücretsiz, hem de reklamsız. Dahası root da gerektirmiyor. Yapılması gerekenler son derece basit. Ayarlar tek bir ekranda toplanmış durumda.

Android Düşük Pil Şarj Dolu SMS Uyarısı (1)

İlk olarak Android’de düşük pil / şarj dolu SMS uyarısı için gönderim yapılacak telefon numarasını giriyoruz. Başına sıfır olmak kaydı ile sanki başkasına gönderiyormuş gibi yazabilirsiniz. Hemen altta SMS gönderimi yapılacak olan düşük pil seviyesi var. Yüzde 10 ön tanımlı ve yüzde 1’lik adımlarla değiştirilebiliyor. Doluluk seviyesi alarmı için de yüzde 100 tanımlanmış. Aynı şekilde yine değiştirilebiliyor.

Android Düşük Pil Şarj Dolu SMS Uyarısı (3)

Android’de düşük pil / şarj dolu SMS uyarısı uygulamasını test etmek için düşük pil uyarısını yüzde 37’ye ayarladık ve anında SMS’i aldık. Bunu kendi kendinize SMS gönderecek şekilde de programlayabilirsiniz. Özellikle ebeveynler için faydalı olduğunu düşünüyoruz. Böylece çocukların şarjı bir sorun olmaktan çıkabilir. Sorun ve önerileriniz için forum sayfamızdayız.