Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Yıllık Plandaki Ders Kazanımları

Derse başlamadan önce sınıf defteri doldurulur ve o hafta işlenecek konu bir “kazanım” olarak kaydedilir. Eğer sınıf defterine ne yazılacağını önceden hazırlamak istiyorsanız sizi bu araştırmadan kurtaracak bir Android’de yıllık plandaki ders kazanımları uygulaması olduğunu söyleyelim. Uygulama ilkokul, ortaokul ve orta öğretim (lise) için 12 sınıfın ders ders ve hafta hafta tüm kazanımlarını içeriyor.

[appbox tr.com.ozgurkaragoz.kazanimlar&hl=tr googleplay ]

Böylece sınıf defterini kolay bir şekilde doldurabilir ve hemen derse geçebilirsiniz. Öte yandan uygulama kendi içerisinde güncellenen bir sisteme sahip ve böylece müfredatın da tam olarak takip edilmesi sağlanıyor. Uygulamanın kendi içerisinde güncellenmesi aynı zamanda internet kotanızın da korunacağı anlamına geliyor.

Android: Yıllık Plandaki Ders Kazanımları

Android’de yıllık plandaki ders kazanımları sağlayan uygulamanın her öğretmenin akıllı telefonunda yer alması gerekiyor. Uygulamanın herhangi bir reklam içermediğini ve geliştirici kadrosunda da bu konudaki eğitimci kişilerin bulunduğunu belirtelim. Yani doğrudan işin mutfağından çıkan bir uygulama şeklinde düşünebilirsiniz.

Android Tüm Sınıflar İçin Kazanım Örnekleri (1)

Oldukça şık tasarlanan uygulamada ilk açılışta sizi sınıflar karşılıyor. Hangi sınıfa öğretim verecekseniz uygun sınıfı seçerek yola koyulabilirsiniz. Android’de yıllık plandaki ders kazanımları için bundan sonraki aşamada dersin seçilmesi gerekecek. Bu arada uygulamanın en son haldığınız haftayı hatırlayabilme özelliği de bulunuyor. Böylece kazanımları daha kolay bulabilirsiniz.

Android Tüm Sınıflar İçin Kazanım Örnekleri (2)

Ders seçenekleri arasında ilk ve orta öğretim için akla gelebilecek tüm seçenekler mevcut. Buradan hangi konuda eğitim verilecekse o dersin seçimin yapılması gerekiyor. Sonrasında ise ilgili haftanın seçimi yapılarak kazanıma ulaşılıyor.

Android Tüm Sınıflar İçin Kazanım Örnekleri (3)

Örneğin; içinde bulunduğumuz Kasım ayının ilk haftasonda Coğrafya dersine ait kazanımın şu şekilde olması gerekiyor. Ekranda aynı zamanda 36 haftalık öğretim yılının kaçıncı haftasında olduğunuzu da takip edebilme şansı var. Android’de yıllık plandaki ders kazanımları uygulaması hoşunuza gittiyse kurmanızı ve diğer öğretmen arkadaşlarınız ile paylaşmanızı tavsiye ederiz. Sorularınız ve farklı önerileriniz içinse forum sayfamıza bekliyoruz.