Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: Facebook’ta Harici Olarak Açılan Bağlantıları Aktifleştirme

Eğer daha önceden herhangi bir ek ayar yapmadıysanız, Facebook’ta gezinirken tıkladığınız bağlantılar uygulamanın dahili tarayıcısında açılır. Sonrasında ise gezintiye devam etmek için geri gelerek bu dahili tarayıcıyı kapamanız gerekir. Anlatacağımız yöntem ile Facebook’un dahili tarayıcısının bir daha açılmamasını sağlayabilir ve tüm tıklayacağınız bağlantıları mevcut kullandığınız tarayıcı içinde açabilirsiniz. Böylece hem sayfaları sonradan kaldığınız yerden inceleyebilir, hem de unutmanın önüne geçebilirsiniz. Android ve iOS’de Facebook’ta harici olarak açılan bağlantıları aktifleştirme işlemi için izlemeniz gereken sadece birkaç adım var.

Android ve iOS’de Facebook’ta Harici Olarak Açılan Bağlantıları Aktifleştirme

Android ve iOS’de Facebook’ta harici olarak açılan bağlantıları aktifleştirme için tüm ayarları Facebook içinden yapmanız gerekiyor. Bu noktada kullanmış olduğunuz akıllı telefonun Android veya iOS işletim sistemine sahip olması bir şeyi değiştirmiyor. Değişecek tek şey sayfaların açılacağı yani sisteminizde yüklü olan tarayıcıya geçiş olacaktır. Eğer akıllı telefonunuzda standart olarak Safari veya Chrome kullanıyorsanız, adımları tamamladıktan sonra tüm bağlantılar harici bir tarayıcıda açılacak.

Android ve iOS Facebook'ta Harici Olarak Açılan Bağlantıları Aktifleştirme (1)

Android ve iOS’de Facebook’ta harici olarak açılan bağlantıları aktifleştirme için ilk olarak Facebook’un sağ üst köşesindeki Ayarlar menüsünü açın. Alt taraflara doğru ilerleyerek Uygulama Ayarları kısmına giriş yapacağız.

Android ve iOS Facebook'ta Harici Olarak Açılan Bağlantıları Aktifleştirme (2)

Uygulama Ayarları kısmında Android ve iOS’de Facebook’ta harici olarak açılan bağlantıları aktifleştirme ayarı bizi karşılayacak. Basit bir işlem sonrasında bağlantıların artık Facebook dışında açılmasını sağlamış olacağız.

Android ve iOS Facebook'ta Harici Olarak Açılan Bağlantıları Aktifleştirme (3)

Android ve iOS’de Facebook’ta harici olarak açılan bağlantıları aktifleştirme için ilgili sürgüyü çekerek özelliği aktif hale getirin. Artık bağlantılarınız harici tarayıcınızda açılacak. Eğer özel bir tercihiniz varsa bunu varsayılan tarayıcı ayarlarınızdan değiştirebilirsiniz.