Kategoriler
Rehberler

LG G5 Android 7.0 Nougat Nasıl Root Edilir?

Sitemizde LG Türkiye desteğiyle LG G5 için özel bir sayfa hazırlamıştık. Aslında keyifli bir cihazdı fakat beklenen satış rakamlarına ulaşmadı. Tabii biz bu yazıda Android 7.0 konusuyla ilgileniyoruz. Çünkü kısa bir süre önce Güney Kore’deki LG G5’ler için Android 7.0 Nougat güncelleştirmesi kullanıma sunuldu. Bir o kadar kısa süre içinde de Android 7.0 yüklü LG G5 için root araçları da ortaya çıktı diyebiliriz. Bu yazımızda LG G5 Android 7.0 Nougat nasıl root edilir? sorusuna cevap veriyoruz.

LG G5 Android 7.0 Nougat Nasıl Root Edilir?

Android platformunun en ünlü geliştiricilerinden birisi olan Chainfire, Android 7.0 Nougat yüklü LG G5 için root araçlarını yayımladı. Bu araç elbette SuperSU paketini kapsıyor. Aşağıdaki adımları dikkatlice izleyin. Çünkü LG G5’lerde Bootloop problemi yaşama ihtimaliniz var. Biliyorsunuz LG cihazların en büyük derdi o.

LG G5 Nougat Root İşlemi İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Cihazınızda Android 7.0 paketinin yüklü olduğundan emin olun.
  • LG G5’e TWRP ya da CWM paketlerinden birisinin yüklü olduğundan emin olun.
  • Titanium Backup uygulamasıyla ya da tercih ettiğiniz başka bir yöntemle cihazınızın yedeğini alın.
  • Bataryanızın en az %20 dolu olduğundan emin olun.
  • Şimdi adım adım ilerleyebiliriz.

SuperSU ile LG G5 Android 7.0 Nougat Root İşlemi

  1. LG G5 uyumlu SuperSU root paketini buraya tıklayarak indirin ve telefonunuza gönderin.
  2. LG G5’i tamamen kapatın.
  3. Daha önce yüklemiş olduğunuz TWRP ya da CWM hangisini kullanıyorsanız oraya giriş yapın. Eğer nelerden bahsettiğimizi anlamıyorsanız sitemizdeki root yazısını okuyabilirsiniz.
  4. TWRP menüsünde ses düğmelerini kullanarak Install seçeneğine girin. Biraz önce telefonunuza gönderdiğiniz SuperSU root paketini bulun ve Swipe düğmesini sağa çekerek yüklemeyi onaylayın.
  5. Hepsi bu kadar! Şimdi TWRP menüsünden Reboot seçeneğini kullanarak cihazı yeniden başlatın.