Kategoriler
Haberler

Nokia D1C Android Telefona Ait Görüntü ve Özellikler

Kendini Microsoft’a bıraktığı gün erimeye başlayan Nokia, birkaç sene Windows Phone platformunda acı çekip duruyordu. Aradan geçen uzun zaman diliminde Huawei dahil birçok yeni marka Android pazarında yer edinmeye başlamışken, Nokia bu altın süreci kaçırmayı tercih etti. Nihayet 2017 senesinde Android pazarına ”anlamlı” bir modelle, Nokia D1C ile girişi yapıyoruz.

Nokia D1C Görüntüleri

Önceki söylentiler Nokia’nın Android tabanlı bir tablet yapacağı yönündeydi. İyi ki böyle bir saçmalığa girişmediler. Yayımlanan Nokia D1C görsellerine bir bakalım:

Nokia D1C

Fotoğrafları bir Weibo kullanıcısı paylaştı. Bu site Çinlilerin Twitter’ı olma özelliğine sahip ve bildiğiniz gibi birçok sızıntı Çin üstünden yapılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Nokia-D1C

Bu görüntüler elbette taslak çizim. Fakat çok büyük bir ihtimalle Nokia D1C modelini böyle göreceğiz. Cihazın teknik özellikleriyle ilgili de güçlü söylentiler var. Paylaşılan liste şöyle:

  • Qualcomm Snapdragon 430
  • Adreno 505 GPU
  • 3 GB RAM
  • 32GB dahili bellek
  • 13MP Arka, 8MP ön kamera

Eğer Nokia D1C bu teknik özelliklerle çıkıyorsa en karmaşık segment olan orta sınıfı hedefliyor demektir .Zaten yapması gerekende buydu. Uzun süredir sahalarda görünmediği kendisine ait pastayı Huawei ve bazı Çinli markalar kapmış durumda. Eğer gerçekten Android’e odaklanmayı düşünüyorlarsa muhtemelen 2018 yılına kadar birkaç model daha üretmiş olacaklar.