Kategoriler
Konular

Akıllı Telefonlara Kablosuz Şarj Desteği Ekleme

Kablosuz şarj akıllı telefonlar için son zamanların en popüler teknolojileri arasında; ancak ne yazık ki her model tarafından desteklenmiyor. Teknolojinin avantajları arasında ilk sırada hayatımızdan bir kabloyu daha çıkartmış olması geliyor. Dediğimiz gibi sadece belli başlı modellerde destekleniyor ancak sevindirici olan taraf herhangi bir akıllı telefona dilediğiniz zaman ve sonradan bu özelliği kazandırabilme şansınız var. Bu noktada ihtiyacınız olan öncelikle bir kablosuz şarj yüzeyi. Sonrasında ise akıllı telefonunuza uygun bir kablosuz şarj etiketi gerekecek. Bunları hem Türkiye’den hem de yurt dışından kolaylıkla edinebilmek mümkün.

Akıllı Telefonlara Kablosuz Şarj Desteği Ekleme

Kapaklı olan modellerin bu noktada biraz daha şanslı olduklarını söyleyelim. Kullanacağınız kablosuz şarj etiketi, USB arabirimi üzerinden akıllı telefonunuza giriş yapacak ve etiketi döndürerek pil ile arka kapak arasına saklayabiliyorsunuz. Arka kapağı açılan tüm modellerde uygulamak oldukça basit oluyor ancak arka kapağı teknik servis müdahalesi ile açılan modellerde durum biraz zorlaşıyor. Neticede etiketi gün içinde sökmek kapağı açılan modellerde çok daha basit hale geliyor. Zaman zaman USB arabirimini veri aktarımı için de kullanma durumunuz olacağından bu yöntem arka kapağı açılmayan modeller için pek de pratik olmayacaktır. Bazı akıllı telefonların kendi içinde kablosuz şarj etiketi temas noktası var. Eğer bu desteğe sahipseniz USB arabirimini sürekli olarak işgal etmeye gerek kalmayacaktır. Buradan yurt dışından getirebileceğiniz ve her modele uyumlu olan etiketleri inceleyebilirsiniz. Dediğimiz gibi yüklü bir maliyet kesinlikle yok.

Akıllı Telefonlara Kablosuz Şarj Desteği Ekleme

Kablosuz şarj yüzeyleri de oldukça uygun fiyatlara bulunabiliyor. Gördünüz gibi sistem basit. Kablosuz şarj etiketi, akıllı telefonunuzun altında bulunan USB girişine uygun yapıda bir çıkışa sahip. Üstelik herhangi bir kalınlık yapmayacak şekilde tasarlandığı için kullanıma da olumsuz bir etkisi yok. Kapak ve gövde arasından geçirerek tamamen saklayabilirsiniz. Zamanla kapağın oynaması aradaki devre yolunun zedelenmesine neden olabilir. Tüm marka ve modeller için uygun çözümler var. Bu arada eğer akıllı telefonunuzu kılıf ile kullanıyorsanız arkası açılmayan modellerde de kozmetik zararı olmayan bir çözüm uygulayabilirsiniz.

Akıllı Telefonlara Kablosuz Şarj Desteği Ekleme

Arkası açılmayan akıllı telefonlarda etiket dışarıda kalacağından şık ve koyu renk bir kılıf kullanarak kablosuz şarj etiketini gizleyebilirsiniz. Bu noktadaki tavsiyemiz ise metal kılıflardan kaçınmanız yönünde olacaktır. Metal kılıflar kablosuz şarj işleminin verimini düşürebileceği gibi etiketin de kısa devre yapma ihtimal göz önünde tutulmalı.