Kategoriler
Rehberler

Android ve iPhone’da Dahili Numaraları Aramak

Akıllı telefonların hayatı kolaylaştıran birçok özelliği var ancak bunların biraz farkında olmak lazım. Genelde iş çevrenizin sabit hatlarını akıllı telefonunuza kaydederken dahili numarayı eklemeyiz ve her seferinde operatöre bağlanırız. Bu sorunu aşmak ve zaman kazanmak elimizde. Android ve iOS’de dahili numaraları aramak için yapmanız gereken tek şey numarayı kaydederken mevcut santral yapısına uygun bir şekilde dahili numarayı da eklemek. Eğer sık sık çağrı merkezlerini arıyorsanız bu şekilde müşteri hizmetlerine bağlanma adımlarını da kolaylaştırabilmeniz mümkün.

Android ve iOS: Dahili Numaraları Aramak

Android ve iOS’de dahili numaraları aramak için hiçbir ek uygulamaya gerek yok. Hatta akıllı telefonlar marka ve model fark etmeksizin bu özelliği sunuyorlar. Yine de dikkatinizden kaçmış olabileceğini düşünerek akıllı telefonunuzun numara kaydetme ekranını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. En kötü ihtimalle virgül veya noktalı virgül kullanarak dahili numaraları da kolaylıkla iş çevrenizin sabit numaralarının yanına ekleyebilirsiniz.

Android ve iOS Dahili Numaraları Aramak (3)

Android ve iOS’de dahili numaraları aramak için, kişiyi kaydederken karakter ekranına geçin ve buradaki Dur ve Bekle gibi tuşları kullanın. Dur özelliği dahili numarayı hazırlıyor ve ekrana gelen uyarı penceresi üzerinden sizi bilgilendiriyor. Uyarı penceresinden Evet komutunu vererek istediğiniz zaman dahili numaranın tuşlanmasını sağlayabilirsiniz. Dur özelliği ile dahili numara ve telefon numarası arasında bir adet noktalı virgül ekleniyor. Bu işlemi otomatikleştirmek de elinizde.

Android ve iOS Dahili Numaraları Aramak (2)

Bekle özelliği ise dahili numaradan önce tek bir virgül koyuyor ve iki saniye bekleme süresi veriyor. Telefon açıldıktan iki saniye sonra tuşlamayı yapıyor. Eğer sekizinci saniyede dahili numarayı tuşlamanız gerekiyorsa dört tane virgül eklemelisiniz. Her bir virgülü iki saniye olarak düşünebilirsiniz. Adımlar hem Android, hem de iOS işletim sistemli akıllı telefonlar için aynı. Bazı zamanlarda operatöre de bağlanmanız gerekiyorsa, ekrana uyarı getirmesi ve onay istemesi sebebiyle Dur özelliği daha faydalı olabilir. Sorunuz varsa forum sayfamızı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak