Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android Nougat: İki Chrome Sekmesini Yan Yana Açmak

Android Nougat‘lı cihazlarda İki Chrome Sekmesini Yan Yana Açmak mümkün. Son yıllarda akıllı telefon ekranlarının hızla genişlemesi ve neredeyse 5.0 inç altında ekran boyutuyla gelen cihaz bulunamaması üreticilerin işletim sistemlerinde aynı anda iki uygulamayı çalıştırma özelliği sunmasına yol açtı. Son olarak Android 7.0 Nougat işletim sistemine de bu özellik varsayılan olarak dahil edildi. Tabii normal koşullar altında ekranda aynı anda iki farklı uygulama bir arada çalıştırılabiliyor ancak burada anlatacağımız aşamaları takip ederek İki Chrome Sekmesini Yan Yana Açmak da mümkün hale geliyor. Dilerseniz bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinize değinelim.

Android Nougat: İki Chrome Sekmesini Yan Yana Açmak

Google Chrome’u çalıştırın. Akıllı telefonun yatay ya da dikey görüntüleme modunda olmasının bir önemi yok. Daha sonra son uygulamaları görüntülemeyi sağlayan kare simgeli navigasyon butonuna basılı tutun. Split view görünümüne geçiş yapılacaktır.

Android Nougat İki Chrome Sekmesini Yan Yana Açmak 1

Google Chrome arayüzündeki seçenekleri görüntülemeye yarayan butona dokunun. Move to other window seçeneğiyle devam edin.

Android Nougat İki Chrome Sekmesini Yan Yana Açmak 2

Sekme ekranın diğer tarafına otomatik olarak taşınacaktır.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Son uygulamaların yer aldığı menüde farklı bir uygulamanın daha çalışır durumda olmasına gerek kalmıyor. Kare simgeli navigasyon tuşuna basılı tuttuğunuzda Split view görünümüne geçiyorsunuz ve çift Chrome penceresini efektif olarak bir arada kullanabiliyorsunuz.

Her iki pencerede de dilerseniz daha fazla sekme açabilmeniz olası. Burada açtığınız herhangi bir sekmeyi anında diğer pencereye taşıyabilirsiniz. Yapmanız gereken diğer pencerede görüntülenmesini istediğiniz sekmeyi açıp Move to other window seçeneğine dokunmak. Google Chrome ayarları, geçmiş ve yer imlerine her iki pencereden de ulaşabilirsiniz.

Android Nougat İki Chrome Sekmesini Yan Yana Açmak 3

Gelecekte MS Word gibi uygulamalara da benzer seçeneğin kazandırılmasını umut ediyoruz.