Kategoriler
Apps & Oyunlar

Vine İçeriklerini MP4 Dosyası Olarak Kaydetmek

Sizlere tanıtacağımız ücretsiz web uygulamasıyla Vine İçeriklerini MP4 Dosyası Olarak Kaydetmek mümkün. Geçtiğimiz haftalarda kapatılacağı duyurulan popüler servis Vine‘da kullanıcılar yeni içerik kaydedemiyor ve oluşturamıyor. Servisin sahibi olan Twitter hizmetin sonlandırılmayacağını ve eski içeriklere ulaşılabileceğini açıkladı. Tabii bu açıklama da iç rahatlatıcı değil çünkü favori içerikleri artık aktif olarak kullanılmayan bir hizmette saklamak akıl karı görünmüyor. Vine içeriklerini çeşitli yollarla kaydetmek mümkün ancak bu noktada tatmin edici bir araç bulmak zor. Giphy hizmeti Vine’ları GIF’e dönüştürebiliyor fakat bu dönüştürme sırasında doğal olarak sesler kayboluyor. RIP Vine adlı ücretsiz web uygulamasıyla dilediğiniz bir kullanıcı hesabına ait olan Vine İçeriklerini MP4 Dosyası Olarak Kaydetmek mümkün hale geliyor.

Vine İçeriklerini MP4 Dosyası Olarak Kaydetmek

RIP Vine aracı Vine içeriklerini kullanıcı hesabına bağlı olarak bulabiliyor. Servis maalesef tek bir Vine içeriğine ait bağlantıyı kullanarak indirme yapmanıza olanak tanımıyor. Favori Vine’larınızı tespit edin, bağlantı çubuğundan kullanıcı adını kopyalayın. Tahmin edebileceğiniz üzere adres çubuğunda vine.co/ kısmından sonrasını kullanıcı adı oluşturmakta.

Vine İçeriklerini MP4 Dosyası Olarak Kaydetmek

Kullanıcı adını kutucuğa girdikten sonra Backup Your Vines butonuna tıklayın. Uygulama o kullanıcı tarafından yüklenmiş tüm içerikleri listeleyecektir. Her biri yürütülebilmekte ve altlarında Download butonu bulunuyor. İstediğiniz içerikleri bu buton yardımıyla, MP4 formatında ve Vine’da yer aldıkları görüntü kalitesinde hemen indirebiliyorsunuz.

Vine İçeriklerini MP4 Dosyası Olarak Kaydetmek 2

RIP Vine uygulamasının bizleri mutsuz eden tek özelliği bir Vine içeriğini doğrudan URL’si aracılığıyla indirme özelliği sunmaması. Ancak Vine’daki içeriklerini yedeklemek isteyen kullanıcılar için oldukça ideal bir hizmet. Ayrıca severek takip ettiğiniz hesapların içeriklerini pratik şekilde kaydedebilmeniz de sevindirici bir detay. MP4 dosyası olarak kaydettiğiniz içerikleri Facebook, Instagram gibi sosyal ağlarda kolayca paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

RIP Vine’ı Ziyaret Edin