Kategoriler
Rehberler

Android Telefondaki WhatsApp Aramalarını Kaydetme

WhatsApp neredeyse kısa mesajın tam anlamıyla sonunu getiren bir teknoloji oldu. Şu an gündemde olan sesli arama özelliği ile de alışıla gelinmiş şebeke bazlı çağrıların tahtını sallıyor. Tabii ki burada mobil operatörlerin canını sıkan bir durum yok çünkü müşteri bu kez sesli arama için değil de, WhatsApp üzerinden veriye çevrilen ses için ödeme yapıyor olacak. İlerleyen tarihlerde de en çok üzerinde duracağımız şey hiç şüphesiz WhatsApp üzerinden yapılan görüntülü aramalar olacak. Konumuz ise Android’de WhatsApp aramalarını kaydetme. WhatsApp bunu zaten hali hazırda yapıyor ancak olur da akıllı telefonunuzda aşağıda bahsedeceğimiz şekilde bir sonuç alamazsanız üzülmeyin; faydalanabileceğiniz birkaç ek uygulama daha var.

İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?

Android: WhatsApp Aramalarını Kaydetme

Android’de WhatsApp aramalarını kaydetme zaten kendiliğinden gerçekleşen bir işlem ancak bu durum sesli çağrılar için geçerli. Görüntülü aramaları kaydetmeyi ise başka bir konuda ele alıyor olacağız. Tüm sesli WhatsApp aramaları akıllı telefonunuzun hafızasındaki WhatsApp klasöründe toplanıyor. Klasöre giriş yaptıktan sonra Media alt klasörüne gidin ve WhatsApp Calls’ı açın. Karşınıza gelen dosyalar tarih ve saati bildirir şekilde isimlendirilmiş olacak. Herhangi bir dosyaya tıklayarak sesli aramayı dinleyebilirsiniz.

Android'de WhatsApp aramalarını kaydetme

Burada bazı kullanıcılar açısından şu şekilde bir sıkıntı meydana geliyor. Sizin de başınıza gelebilir. Eğer WhatsApp > Media > WhatsApp Calls yolunu izlediğinizde karşınıza gelen klasörün içi tamamen boş ise ek uygulamalar yardımınıza yetişiyor olacak. Bu noktada Android’de WhatsApp aramalarını kaydetme için size iki güzel önerimiz var.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp en iyi etiket uygulamaları
Kaydedici mp3 Çağrı
Kaydedici mp3 Çağrı
Developer: Bob Takoss
Price: Free

Android’de WhatsApp aramalarını kaydetme sağlayan uygulama ek olarak Skype, Tango, Viber ve oovoo gibi platformları da destekliyor. Ayrıca klasik sesli görüşmeler için de kullanabilirsiniz. MP3 olarak kaydedilen sesleri kolay bir şekilde Dropbox’a gönderebilir veya arkadaşlarınıza iletebilirsiniz. Kaydedilen seslerin yine WhatsApp üzerinden paylaşılması veya e-posta gönderilmesi mümkün.

https://apkpure.com/tr/messenger-call-recorder/com.rsoft.wcallrecorder

Bir diğer Android’de WhatsApp aramalarını kaydetme sağlayan uygulama ise Messenger Call Recorder. Uygulama gelen ve giden tüm çağrıları kaydedebiliyor ve Google Drive’a kaydedebiliyor. Standart çağrılar da WhatsApp sesli aramalarının yanında destekleniyor. 30 günü geçen kayıtların otomatik silinmesi veya çok kısa yapılan görüşmelerin kaydedilmemesi gibi kullanışlı seçenekler içeriyor.  Eğer farklı bir uygulama öneriniz varsa veya aklınıza takılanlar için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad'de reklamlar nasıl engellenir? (2022)