Kategoriler
Rehberler

Google Play DF-BPA-09 ve DF-BPA-30 Hatasının Çözümü

Bugünkü yazımızda Android işletim sistemli akıllı telefon kullananların başına sıkça gelen Google Play DF-BPA-09 ve DF-BPA-30 hatası ve çözümü konusunu ele alıyoruz. Genelde uygulama yüklenirken karşılaşılan bu sorunları aşmak için yapmanız gereken birkaç basit adım var.

Google Play DF-BPA-09 Hatası

Sorun

Eğer tam bir uygulama satın alma sırasında Google Play karşınıza DF-BPA-09 hatasını getirdiyse merak etmeyin; internette sizin gibi milyonlarca kişi bu soruna çözüm arıyor. Öncelikle indirme işlemini tekrar deneyin. Yine olmazsa aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

Çözüm

Sorun sizden değil, Google’ın kendisinden kaynaklanıyor. Yakın zamanda bu tip sorunların çözüleceğini düşünüyoruz. Aşağıdaki adımları takip etmeniz yüksek ihtimalle sorunu çözecektir.

  • Cihazınızın Ayarlar sayfasını açın.
  • Uygulama kısmına gelin.
  • Liste içinden Google Services Framework’ü bulun.
  • Buradaki verileri temizleyin.

Yine bir sonuç alamazsanız uygulamayı bu kez bilgisayarınızdan Google Play’e girerek satın almayı deneyin. Eğer başarılı bir satın alma gerçekleştirdiyseniz, uygulmanın akıllı telefonunuza otomatik olarak yüklendiğini göreceksiniz.

Google Play DF-BPA-30 Hatası

Sorun

Bu sorun da Google’ın kendi sunucularından kaynaklanır. Sizinle bir ilgisi yoktur. Hiç şüphesiz biraz bekleyip tekrar denemek en iyi çözüm olacaktır ancak yine de yapabileceğiniz bazı seçenekler de yok değil.

Çözüm

  • Bilgisayarınız üzerinden Google Play’e giriş yapın.
  • DF-BPA-30 hatası veren uygulamayı arayın ve buradan yüklemeyi deneyin.
  • Eğer sonuç alamazsanız tekrardan akıllı telefonunuza geçiş yaparak işlemi tekrarlayın.

Son seçenek olarak Google Play Services’e ait verileri, akıllı telefonunuzun Ayarlar > Uygulamalar yolundan bularak temizleyin. Sorun yüksek olasılıkla çözülecektir.