Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy A8 SM-A800I Android Marshmallow Güncellemesi

Samsung Galaxy A8 SM-A800I Android Marshmallow Güncellemesi kurulum rehberiyle sizlerleyiz. Galaxy A8 Güney Kore merkezli Samsung’un orta seviye akıllı telefonlarından. 2015’in ikinci çeyreğinde Android Lollipop kurulu şekilde teknoloji mağazalarına giriş yapan ürün beklendiği üzere Android Marshmallow güncellemesini bir süredir OTA aracılığıyla almaya başladı. Samsung Galaxy A8 sahibiyseniz ancak çeşitli sebeplerle OTA güncelleme bildirimi size ulaşmadıysa güncelleme işlemini elle gerçekleştirmeniz mümkün. Dilerseniz Samsung Galaxy A8 SM-A800I Android Marshmallow Güncellemesi kurulumu için izlemeniz gereken aşamalara bakalım.

Samsung Galaxy A8 SM-A800I Android Marshmallow Güncellemesi

Öncelikle bu rehberin yalnızca Galaxy A8 SM-A800I modeli için geçerli olduğunu unutmayın. Buradaki firmware’i kesinlikle farklı bir akıllı telefona yüklemeyi denemeyin. Aşamaları dikkatle takip edin, kurulum sırasında meydana gelebilecek bir problemde sorumluluğun tamamen kendinizde olduğunu unutmayın.

 • Türkiye’deki cihazlar için geliştirilen firmware’i buradan ya da bu bağlantıdan indirin. ZIP dosyasını genişletin ve .tar.md5 uzantılı firmware dosyasını elde edin.
 • Odin programını buradan indirin ve arşiv dosyasını genişletin.
 • Samsung USB sürücülerini indirin ve bilgisayarınıza yükleyin.
 • Akıllı telefonunuzda USB Hata Ayıklama özelliğini etkinleştirin.
 • Cihazın şarj seviyesinin % 60 üzerinde olmasına özen gösterin.
İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma

Kurulumda izlemeniz gereken aşamalar şu şekilde:

 • Galaxy A8’i Download modunda açmalısınız. Bunun için cihazı kapatın ve Ses Azaltma + Ana Ekran + Güç tuşlarına birlikte basın. Cihaz geri bildirimde bulunup açıldığında tuşları serbest bırakın ve Ses Artırma tuşundan yararlanarak Download moduna girin.
 • Akıllı telefonu USB kablosundan yararlanarak bilgisayarınıza bağlayın. Odin yazılımı cihazı tanıdığında ID:COM portu mavi renge bürünecek, Log sekmesinde Added!! mesajı belirecektir. Odin bu aşamada cihazınızı görmezse cihazı yeniden başlatın, USB Hata Ayıklama özelliğini devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirin. Samsung USB sürücülerini tekrar yüklemeyi deneyin. USB kablosunu değiştirin ya da bağlantı için farklı bir portu tercih edin.
İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme

Samsung Galaxy A8 SM-A800I Android Marshmallow Güncellemesi 1

 • Şimdi Odin’de AP butonuna tıklayın ve .tar.md5 uzantılı firmware dosyasını seçin.
 • Firmware kurulumu için Start butonunu kullanın.
 • İşlem biraz zaman alabilir, beklemeniz gerekecek. Kurulum tamamlandığında arayüzde PASS! mesajı belirecektir. Eğer Fail! mesajı çıkarsa aşamaları dikkatle gözden geçirin ve tekrar uygulayın.
 • Kurulum başarıyla tamamlandığında akıllı telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.