Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: WhatsApp’ta İki Adımlı Doğrulama

Yeni bir akıllı telefona geçtiğinizi düşünün. WhatsApp’ı tekrar kuruyorsunuz ve doğrulama aşamasına geldiğinizde WhatsApp servisi akıllı telefonunuza bir kısa mesaj göndererek hesabı aktif hale getiriyor. Peki, ek bir şekilde bu adımı daha güvenle hale getirme şansı var mı? Elbette. Android ve iOS’de WhatsApp’ta iki adımlı doğrulama özelliği WhatsApp’a entegre edilmiş şekilde geliyor ve hesabınızın aynı zamanda bir parola ile korunmasını sağlıyor. Yani ilk kurulumda parolayı girmeden kullanım başlayamıyor. Böylece hesabınızı daha güvenli tutmak elinizde. Yapacağıniz birkaç basit adım var.

Android ve iOS: WhatsApp’ta İki Adımlı Doğrulama

Android ve iOS’de WhatsApp’ta iki adımlı doğrulama için öncelikle Ayarlar kısmından Hesap seçeneğine tıklayın. Birkaç dokunuş ve veri girişi ile adımlar tamamlanacak. Kurulum sırasında bir de olası şifre kurtarma durumları için bir e-posta belirtmeniz gerekiyor.

Android ve iOS WhatsApp'ta İki Adımlı Doğrulama (1)

Android ve iOS’de WhatsApp’ta iki adımlı doğrulama özelliğini açmak ilk ilk olarak Ayarlar kısmından Hesap seçeneğine tıklayın. Burada İki adımlı doğrulama seçeneğine giriş yapılması gerekiyor. Sonrasında ise takip edilmesi gereken adımlar bir hayli basit ve anlaşılabilir. Adımlar Android ve iOS cihazların tümünde aynı.

Android ve iOS WhatsApp'ta İki Adımlı Doğrulama (2)

Öncelikle Android ve iOS’de WhatsApp’ta iki adımlı doğrulama işleminde kullanacağınız şifreyi girin. Sonrasında şifrenizi yanlış yazmanın önüne geçmek için WhatsApp sizden tekrar aynı şifreyi girmenizi isteyecek.

Android ve iOS WhatsApp'ta İki Adımlı Doğrulama (3)

Biraz önce belirtmiştik, Android ve iOS’de WhatsApp’ta iki adımlı doğrulama için kullanacağınız şifreyi unutursanız veya sıfırlamanız gerekirse bu işlemler için bir de e-posta tanımlamanız gerekiyor. Yine doğru bir giriş için bir sonraki ekranda aynı şekilde e-postayı tekrarlamanız gerekiyor.

Android ve iOS WhatsApp'ta İki Adımlı Doğrulama (4)

Android ve iOS’de WhatsApp’ta iki adımlı doğrulama kurulumu tamamlandı. Yine aynı seçenek üzerinden şifre veya e-posta adresi değişikliklerini yapabilirsiniz.