Kategoriler
Rehberler

Android Telefonun Kapatma Menüsünü Özelleştirmek

Android‘de Telefonu Kapatma Menüsünü Özelleştirmek mümkün. Bildiğiniz gibi Android’li akıllı telefonlarda güç butonuna basılı tuttuğunuzda karşınıza telefonu kapatma, yeniden başlatma, uçuş moduna geçiş gibi kısayolların yer aldığı bir ekran geliyor. Eğer teknoloji meraklısı ileri düzey bir kullanıcıysanız ve cihazınızda root erişimini sağladıysanız telefonu Recovery modu veya Download modunda açmak gibi işlemleri uyguluyorsunuzdur. İşte bu modlara geçişi hızlandırmak için Android‘de Telefonu Kapatma Menüsünü Özelleştirmek oldukça mantıklı bir adım olacaktır. Dilerseniz şimdi izlemeniz gereken aşamalara göz atalım.

Android: Telefonu Kapatma Menüsünü Özelleştirmek

Öncelikle akıllı telefonunuzda root erişimini sağlamanız gerek. Bunun için geliştirilen ve hemen her akıllı telefonda root erişimi sağlayabilen araçları tanıttığımız bu dosya konumuzu inceleyebilirsiniz.

Android Telefonu Kapatma Menüsünü Özelleştirmek 1

Root erişiminden sonra Xposed framework‘e de ihtiyacınız olacak. Xposed kurulumunu buradaki rehberimizde ele almıştık.

Android Telefonu Kapatma Menüsünü Özelleştirmek 2

Xposed’u Android’e yükledikten sonra yapmanız gereken ise Advanced Power Menu adlı Xposed modülünü etkinleştirmek. Bu araç sistem seçenekleri ve ayarlarında düzenleme gerçekleştiriyor.

Android Telefonu Kapatma Menüsünü Özelleştirmek 3

Şimdi uygulamayı çalıştırın, burada çeşitli anti-hırsızlık seçeneklerinin ve sahte kapatma gibi ilginç detaylar yer alıyor.

Android Telefonu Kapatma Menüsünü Özelleştirmek 4

Details of reboot seçeneği altından Reboot, Soft reboot, Recovery, Bootloader gibi seçenekleri tercih edebiliyorsunuz.

Android Telefonu Kapatma Menüsünü Özelleştirmek 5

Telefonu kapatma menüsüne WiFi, Flash ışığı, sessiz modu, mobil veri açma / kapatma gibi seçenekler dahi ekleyebiliyorsunuz.

Android Telefonu Kapatma Menüsünü Özelleştirmek 6

Android işletim sistemli cihazlarda Telefonu Kapatma Menüsünü Özelleştirmek için kullanılabilecek Advanced Power Menu adlı Xposed modülüyle gördüğünüz gibi önemli düzenlemeler gerçekleştirebiliyor ve ihtiyacınız olan seçeneklere hızlı erişim sağlayabiliyorsunuz.