Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Bluetooth Kulaklık İle Ses Kaydı

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ses kaydı yapmak için ek bir uygulama kullanmak zorunda değilsiniz. İşletim sistemi ile gelen ses kaydı uygulaması ile dahili mikrofonu kullanarak birkaç adımda ses kaydını başlatabilirsiniz. Peki, Android’de Bluetooth kulaklık ile ses kaydı mümkün mü? Evet mümkün. Kaliteli mikrofona sahip bir Bluetooth kulaklığınız varsa Android’de Bluetooth kulaklık ile ses kaydı yapabilirsiniz ancak bu durumda ek bir uygulamadan destek almanız gerekecek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kasitskyi.voicerecorder&hl=tr

Android’de Bluetooth kulaklık ile ses kaydı sağlayan uygulama ile daha pratik şekilde ses kayıtları alabilir veya röportajları daha profesyonel hale getirebilirsiniz. Uygulamanın sesli görüşmeleri kaydetme özelliğinin olmadığını söyleyelim. Bu tamamen başka bir alan. Uygulamanın tek görevi Bluetooth üzerinden bağlanan kulaklıklı mikrofondan ses kaydı yapılmasını sağlamak. Doğrudan Bluetooth mikrofonların kullanılabilmesi de mümkün.

Android: Bluetooth Kulaklık İle Ses Kaydı

Android’de Bluetooth kulaklık ile ses kaydı sağlayan uygulama ücretsiz ve rahatsız edici reklamlar içermiyor. RECORDER ve PLAYER olmak üzere iki ana sekme içeriyor. Kayda dair tüm işlemler RECORDER altından yapılıyor. Kaydedilen dosyalar ise PLAYER kısmından çalıştırılabiliyor. Kolay paylaşım özelliği de dahil edilmiş durumda.

Android Bluetooth Kulaklık İle Ses Kaydı (1)

Android’de Bluetooth kulaklık ile ses kaydı sağlayan uygulama akıllı telefonunuzun dahili mikrofonu ile de kullanılabiliyor. Eğer Bluetooth kulaklığınız bağlı ise ekranın hemen altında bulunan Prefer bluetooth MIC kutusuna tıklayarak kullanılacak mikrofonu değiştirebilirsiniz. Ekranda ses türü, kalite değerleri ve akıllı telefonunuzun kalan hafızasına daha ne kadar kayıt yapılabileceği bilgisi de yer alıyor.

Android Bluetooth Kulaklık İle Ses Kaydı (2)

Android’de Bluetooth kulaklık ile ses kaydı sağlayan uygulamanın PLAYER sekmesi gördüğünüz gibi yapılan tüm ses kayıtlarına kolay bir şekilde erişmenizi sağlıyor. Buradaki dosyalar REC_kayıttarihi_kayıtsaati şeklinde oluşturulduğu için takip etmesi kolaylaşıyor. Ek olarak süreleri de oynatma işlemi öncesinde görebilirsiniz.

Android Bluetooth Kulaklık İle Ses Kaydı (3)

Android’de Bluetooth kulaklık ile ses kaydı sağlayan uygulamada ses kayıtlarını kolayca paylaşabilmeniz için de bir seçenek eklenmiş. Bunun dışında yeniden adlandırma, silme ve bilgi alma gibi özellikler de kullanılabiliyor. Özellikle müzisyen arkadaşlarımızın da oldukça işine yarayacağını düşündüğümüz bir uygulama. Herhangi bir sorunuz varsa forum sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.