Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Fotoğraf İçine Fotoğraf / Metin Gizleme

Steganografi eski çağlardan bu yana en gizemli mesaj gönderme yollarından birisi olmuştur. Ne gibi örnekler var? Mesela saçları kazınıp kafalarına mesaj yazılan kölelerin gizli mesajları yerine bu şekilde iletilmesi veya mesajların tahtalara yazılıp üstünün mum ile kaplanması gibi değişik steganografi tekniklerinden bahsedebilmek mümkün. Günümüzde ise mor ötesi ışınlarda ortaya çıkan yazılar ve görseller de bu teknik ile ilişkilendirilebilir. Biz ise bunu Android’de fotoğraf içine fotoğraf ve metin gizleme olarak ele alacağız

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dinaga.photosecret&hl=en_US

Android’de fotoğraf içine fotoğraf ve metin gizleme son derece basit bir işlem. Birine fotoğraf iletirken, fotoğrafa hiçbir kimsenin fark etmeyeceği başka bir fotoğraf veya yazı bilgisini de ekleyebilirsiniz. Bunun için yukarıdaki basit ve ücretsiz olan uygulamaya ihtiyaç var. Önemli olan nokta eğer fotoğraf içine fotoğraf ekleyecekseniz, ekleyeceğiniz fotoğrafın daha küçük boyutlarda olması gerektiği. Bunun dışında hassasiyet gerektiren bir nokta yok. Android’de fotoğraf içine fotoğraf ve metin gizleme uygulaması bu noktada son derece başarılı.

Android: Fotoğraf İçine Fotoğraf / Metin Gizleme

Android’de fotoğraf içine fotoğraf ve metin gizleme uygulaması size kolay paylaşım imkanı da veriyor ancak WhatsApp, Facebook Messenger, Viber gibi ortamlar fotoğrafın kalitesini değiştirdiği için karşı tarafa ulaştırılan görselde gizli mesajınız yer almayabilir. Size tavsiyemiz bu noktada e-posta kullanmanız olacaktır veya fotoğrafın kalitesini bozmadığına emin olduğunuz başka paylaşım seçeneklerini de deneyebilirsiniz. Bluetooth ve NFC de güzel bir yol olabilir.

Android Fotoğraf İçine Fotoğraf Metin Gizleme (1)

Android’de fotoğraf içine fotoğraf ve metin gizleme uygulaması hem gönderen, hem de alan akıllı telefonda bulunmalı. Şifreleme işlemini gönderen, şifreyi açma işlemini de alan akıllı telefon gerçekleştirecek. Uygulamayı açtığınızda şifre gömmek istediğiniz fotoğrafı seçin ve ENCODE tuşuna tıklayın.

Android Fotoğraf İçine Fotoğraf Metin Gizleme (2)

Karşınıza gelen pencereye, fotoğrafa gömmek istediğiniz mesajı veya diğer fotoğrafı ekleyin. Burada gömeceğiniz fotoğrafın daha küçük boyutlarda olması gerektiğinden bahsetmiştik. Sonrasında tekrar Encode deyin.

Android Fotoğraf İçine Fotoğraf Metin Gizleme (3)

Android’de fotoğraf içine fotoğraf ve metin gizleme uygulamasında sitemizin logosunu deneme amacı ile kedi fotoğrafının içine yerleştiriyoruz. Encode komutunu verdikten çok kısa bir süre sonra fotoğraf hazır hale geliyor. Sonrasında ise paylaşım işlemini gerçekleştirebiliriz. Dediğimiz gibi fotoğrafın kalitesi üzerinde değişiklik yapmayan bir uygulama ile paylaşım yapın.

Android Fotoğraf İçine Fotoğraf Metin Gizleme (4)

Alıcı akıllı telefon fotoğrafı Android’de fotoğraf içine fotoğraf ve metin gizleme uygulaması ile açtığında DECODE diyerek gizlenmiş olan mesajı görebilir. Başka bir şekilde logoyu fotoğrafın içerisinde hiçbir şekilde görme şansı yoktur. Böylece Android’de steganografi tekniği ile gizli mesaj gönderebilirsiniz. Eğer konu ile ilgili sorunuz varsa forum sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?