Kategoriler
Rehberler

Google Play DF-DLA-15 ve Rpc error: AEC: 0 Hatasının Çözümü

Akıllı telefon kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları Google Play hatalarının çözümlerine değinmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde bu sorunların en popülerleri olan Google Play DF-BPA-09 ve DF-BPA-30 hatası ve çözümü konusuna değinmiştik. Şimdi ise Google Play DF-DLA-15 ve Rpc error: AEC: 0 hatası ve çözümünü konu ediniyoruz.

Google Play DF-DLA-15 Hatası

Sorun

Google Play DF-DLA-15 hatası genelde karşınıza bir uygulama veya güncelleme (uygulama güncellemesi) indirirken gelir. Eğer her indirme sırasında bunu yaşıyorsanız müdahale etmeniz gereken bir sorun var demektir.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

Çözüm

Öncelikle internet bağlantınızın verimli olup olmadığını kontrol edin. Eğer sorun bağlantıdan değilse aşağıdaki adımları izleyin.

  • Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyerek Google Play’in uygulama önbelleğini temizleyin. Bazı akıllı telefonlarda bu kısım menüdeki Depolama altında da yer alabilir.
  • Eğer bu şekilde bir sonuç alamazsanız akıllı telefonunuzun Hesaplar kısmında bulabileceğiniz Google hesabını tamamen kaldırın ve yeniden hesabınıza giriş yapın.

Google Play Rpc error: AEC: 0 Hatası

Sorun

Defalarca denemenize rağmen akıllı telefonunuzda hiçbir uygulama inmiyor mu? Tam indirmeye başladığınızda indiriyor gibi görünüyor ve sonuç değişmiyor mu? Yapılması gerekenler basit.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

Çözüm

Yine ilk olarak hızlı bir internet bağlantısına sahip olduğunuzdan emin olun. Ev veya ofisteki kablosuz ağa bağlıysanız bir de mobil veriye geçmeyi deneyin. Sorun devam ediyorsa aşağıdaki adımları izleyin.

  • Google hesabınızı kaldırın.
  • Eşitleme yapan diğer tüm hesapları da kaldın.
  • Uygulamalar altında Google Play’i bularak tüm uygulama ön belleğini temizleyin.
  • Cihazı yeniden başlatın.

Bu şekilde kısmi bir sıfırlama işlemi ile akıllı telefonunuzun uygulama indirememe sorununu da tamamen çözebilirsiniz.